کرایوتراپی زگیل تناسلی در اصفهان با کمترین هزینه

کرایوتراپی در اصفهان

کرایوتراپی در اصفهان از روش‌های نوین برای درمان ضایعات پوستی می‌باشد که مورد توجه قرار گرفته است. این روش درمانی برای بیماری‌های متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که با تشخیص پزشک انجام می‌شود. در ادامه مقاله به بررسی این روش درمانی جدید می‌پردازیم.

زگیل تناسلی و دلایل ایجاد آن

زگیل تناسلی و عوامل خطر

زگیل تناسلی یک عفونت پوستی است که منشا آن از ویروس پاپیلوم انسانی است و بیشتر از طریق تماس جنسی منتقل می شود. این ویروس از طریق تماس پوست به پوست و همچنین تماس جنسی واژینال، دهانی یا مقعدی منتقل می گردد. وقتی به این عارضه مبتلا می شوید، ضایعات پوستی کوچک و برجسته ای به نام زگیل رو ناحیه آلوده، می شود. زگیل ها معمولاً در ناحیه تناسلی و مقعد ظاهر می شوند اما ممکن است در نواحی دیگر نیز دیده شوند. زگیل تناسلی یکی از شایع ترین بیماری های مقاربتی در سراسر جهان است و طبق آمار هایی که تا الان به دست آمده، حدود ۱۰ درصد افراد در طول زندگی خود به این ویروس مبتلا شوند. اکثر موارد زگیل تناسلی در افراد بالغ یا جوان دیده می شود.

دلایل ایجاد زگیل تناسلی در مردان و زنان معمولا عبارت است از:

 • رابطه با شرکای جنسی متعدد
 • آگاهی نیافتن از سلامت جنسی فردی که می خواهید با او رابطه داشته باشید
 • داشتن رابطه جنسی با فردی که ناقل ویروس زگیل تناسلی است

متاسفانه حتی انتقال زگیل تناسلی از طریق استخر نیز امکان پذیر است. در این حالت زگیل از طریق کف پا ممکن است به بدن فرد سالم انتقال یابد. به همین دلیل است که در استخرهای عمومی از کلر برای ضدعفونی کردن آب استفاده می شود. حتی از طریق داشتن رابطه جنسی مقعدی نیز ممکن است ویروس زگیل تناسلی وارد بدن شود. برای از بین بردن زگیل های مقعدی باید از روش کرایوتراپی در اصفهان استفاده کرد.

توصیه می شود که اگر شما یا همسرتان به این عارضه مبتلا هستید، حتما هردویتان نزد بهترین دکترزگیل تناسلی مراجعه نماید. متاسفانه نمی توان با آزمایش خون و ادرار متوجه شد که در بدن فرد ویروس زگیل تناسلی وجود دارد یا خیر. اما برای خانم ها با تست پاپ اسمیر می توان متوجه وجود آن شد.

کرایوتراپی چیست؟

کرایوتراپی اولین بار از اواخر سال 1890 میلادی در یونان آغاز شد. واژه‌ی کرایو به معنی سرما و تراپی به معنی درمان است که به آن سرمادرمانی نیز گفته می‌شود. همانطور که گفته شد، این روش درمانی برای انواع زگیل‌ها، به خصوص زگیل‌های ناشی از رابطه جنسی، ضایعات عروقی و کنتاژیوروم‌ها موثر است.
کرایوتراپی در اصفهان در سه فاز مختلف انجام می‌شود:

انتقال حرارت

در مرحله اول، آماده‌سازی انجام می‌گیرد. به همین دلیل از نیتروژن مایع که کرایو نام دارد، استفاده می‌شود. نیتروژن به حرارت 196 درجه سانتی‌گراد می‌رسد و بر روی نقطه مورد نظر قرار می‌گیرد.
با توجه به اینکه این روش با کمی سختی همراه است اما درمان زگیل تناسلی در اصفهان با کرایوتراپی انجام می‌گیرد.

تخریب سلول‌ها

در فاز دوم، ضایعات پوستی را به سرعت با سرما ضعیف کرده و از بین می‌برند. سرد شدن این ضایعات باعث تخریب سلول‌های موجود می‌شود.

التهاب و بهبود

پس از گذراندن فاز دوم، زگیل دچار التهاب می‌شود، که نشان دهنده‌ مرگ سلول‌ها است. در فاز سوم، بیمار باید مراقبت‌های پس از کرایوتراپی را انجام دهد تا از عوارض احتمالی جلوگیری شود.

عوارض بعد از کرایوتراپی

به طور کلی اگر تمامی روش‌های درمانی توسط پزشکی کم تجربه انجام شود، بروز عوارض جبران ناپذیر حتمی است. اما کرایوتراپی در اصفهان به تنهایی عوارض چندانی ندارد. ممکن است پس از درمان زگیل تناسلی، بیمار دچار تاول‌های شدید و سردرد شود. علاوه بر آن امکان تیره شدن پوست، عفونت و خونریزی نیز وجود دارد. در این شرایط سریعا به پزشک خود مراجعه کنید.
انواع روش‌های درمان زگیل تناسلی در اصفهان توسط دکتر علیرضا عابدی انجام می‌شود.

کرایوتراپی زگیل تناسلی چیست؟

همانطور که گفتیم کرایوتراپی در اصفهان  یک روش درمان برای زگیل تناسلی است که در آن از سرما برای از بین بردن سلول های آسیب دیده استفاده می شود. در این روش با استفاده از نیتروژن مایع با دمای بسیار پایین، زگیل های تناسلی را می توان یخ زد. نیتروژن مایع دمایی معادل -196 درجه سانتی گراد دارد و وقتی روی پوست پاشیده می شود، باعث یخ زدن و تخریب بافت زگیل می گردد. در کرایوتراپی، پزشک ابتدا ناحیه آسیب دیده را بی حس می کند و سپس با اسپری کردن نیتروژن مایع به صورت مستقیم یا با استفاده از یک قطعه پنبه، زگیل ها را یخ می زند. این کار تاجایی تکرار می شود که تمامی زگیل ها به طور کامل از بین بروند. پس از چند هفته، بافت آسیب دیده زگیل جای خود را به بافت سالم جدید می دهد.

با توجه به اینکه زگیل تناسلی از طریق روابط جنسی منتقل می شود، جزء یکی از بیماری های ویروسی به حساب می آید. بنابراین روش های درمانی متفاوتی برای این بیماری وجود دارد. علاوه بر کرایوتراپی در اصفهان، لیزر زگیل تناسلی اصفهان از جمله روش های نوین و موثر در درمان این بیماری است.

مراحل انجام کرایوتراپی زگیل تناسلی

مراحل انجام کرایوتراپی در اصفهان برای درمان زگیل تناسلی به شرح زیر است:

 1. در ابتدا پزشک ناحیه آسیب دیده را به دقت معاینه می کند تا نوع زگیل، تعداد و اندازه آنها مشخص شود. این معاینه معمولاً بین یک تا دو دقیقه طول می کشد.
 2. سپس در صورت نیاز از بی حسی موضعی استفاده می شود، اما معمولاً کرایوتراپی یک روش کم درد و غیرتهاجمی است که بیشتر بیماران بدون نیاز به بی حسی آن را تحمل می کنند.
 3. پزشک با استفاده از سواب یا اسپری نیتروژن مایع، زگیل و اطراف آن را دچار یخ زدگی می کند. در این مرحله ممکن است احساس سوزش خفیفی داشته باشید و مدت یخ زدن معمولاً ۱۰ ثانیه است.
 4. پس از درمان، پوست قرمز می شود و تاول می زند. سپس زخم کوچکی ایجاد می شود که طی ۱ تا ۳ هفته بهبود می یابد و با بهبود آن زگیل نیز از بین می رود.

مزایای درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی

کرایوتراپی زگیل تناسلی در اصفهان

درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی در اصفهان دارای مزایای زیادی است که باعث شده جزو یکی از پر طرفدارترین روش های درمانی شود.. اول از همه اینکه کرایوتراپی یک روش درمانی با هزینه بسیار پایین به شمار می رود و برای بیشتر بیمارانی که دچار زگیل تناسلی هستند، قیمت آن مقرون به صرفه خواهد بود. دوم اینکه تجهیزات و امکانات لازم برای انجام کرایوتراپی در بیشتر مراکز درمانی در دسترس است و بیماران می توانند به راحتی و بدون نیاز به مراجعه به مراکز خاص، از این روش درمانی استفاده کنند.

سوم اینکه کرایوتراپی یک روش درمان سرپایی و غیرتهاجمی محسوب می شود و نیازی به بستری شدن بیمار یا انجام عمل جراحی ندارد. در نهایت نیز عوارض جانبی کرایوتراپی معمولاً بسیار کم و قابل تحمل هستند و بیشتر شامل درد و التهاب موقتی می باشند که پس از مدت کوتاهی برطرف می شوند. بنابراین با توجه به مزایای فوق، می توان گفت که کرایوتراپی گزینه مناسب و کم هزینه ای برای درمان زگیل تناسلی به شمار می رود.

بیشتر بخوانید  کرایوتراپی زگیل تناسلی + هزینه درمان

به طور کلی درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی در اصفهان دارای مزایای زیر است:

 • هزینه پایین
 • در دسترس بودن در اکثر مراکز درمانی
 • غیرتهاجمی بودن
 • عوارض جانبی کم

محدودیت ها و معایب کرایوتراپی در اصفهان

هرچند کرایوتراپی یک روش موثر برای درمان زگیل تناسلی است، ولی محدودیت ها و معایبی نیز دارد. از جمله اینکه معمولاً برای درمان کامل زگیل های تناسلی نیاز به چندین جلسه درمان وجود دارد. همچنین این روش در زگیل های بسیار بزرگ و گسترده اثربخشی کمتری دارد و ممکن است نتواند آنها را به طور کامل از بین ببرد. دیگر مشکل این روش این است که احتمال بازگشت و عود مجدد زگیل تناسلی پس از درمان با کرایوتراپی در اصفهان وجود دارد، بنابراین بیماران نیاز به پیگیری منظم روند درمانی خود دارند. البته با انجام درمان صحیح و کامل می توان احتمال عود را به حداقل رساند. به طور کلی کرایوتراپی یک روش ایمن و موثر است ولی ممکن است نیاز به جلسات متعددی برای درمان کامل داشته باشد.

برای از بین بردن زگیل تناسلی با کرایوتراپی چند جلسه لازم است؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی در اصفهان بستگی به اندازه و تعداد زگیل ها دارد. معمولاً در هر جلسه، هر زگیل می تواند یک تا سه بار تحت تاثیر مایع نیتروژن و سرما قرار گیرد. البته تکرار زیاد درمان در یک جلسه ممکن است باعث درد شود، بنابراین گاهی فقط یکبار در هر جلسه، درمان انجام می شود. فاصله بین جلسات معمولا 7 تا 10 روز است تا پوست بهبود یابد. اگر فاصله ی بین جلسات خیلی طولانی شود، ممکن است درصد موفقیت درمان پایین بیاید. به طور کلی، بسته به اندازه و تعداد زگیل ها، ممکن است چندین جلسه طی چند هفته لازم باشد که تعداد دقیق آن توسط پزشک پس از معاینه تعیین می شود. اما به طور معمول حدود پنج جلسه برای افرادی که بیماری کم عارضه و خفیف دارند، مناسب است. افرادی هم که دچار بیماری شدید هستند باید بین 10 الی 20 جلسه کرایوتراپی انجام دهند.

کرایوتراپی بهتر است یا سایر روش های درمانی؟

علاوه بر کرایوتراپی، روش های دیگری نیز برای درمان زگیل تناسلی وجود دارد که هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. اغلب برای درمان زگیل تناسلی از روش های دارویی مثل مصرف کرم ها و قرص های ضد ویروسی استفاده می شود اما ممکن است باعث ایجاد عوارض جانبی شوند و درمان کامل، نیاز به زمان طولانی تری داشته باشد. روش های جراحی نیز مثل بریدن زگیل یا سوزاندن آن برای زگیل های بزرگ و شدید موثر تر است اما تهاجمی هستند و احتمال عفونت و ایجاد زخم وجود دارد. درمان با لیزر نیز گزینه مناسبی برای زگیل های کوچک و متوسط است اما هزینه بالاتری نسبت به کرایوتراپی در اصفهان دارد. در مجموع، کرایوتراپی به عنوان یک روش کم هزینه، در دسترس و غیرتهاجمی، گزینه مناسبی برای درمان اکثر زگیل های تناسلی محسوب می شود.

درصد موفقیت کرایوتراپی

درصد موفقیت درمان زگیل تناسلی با روش کرایوتراپی بستگی به عواملی همچون اندازه و محل زگیل دارد. به طور کلی در زگیل های کوچک و محدود، میزان موفقیت کرایوتراپی بالاست و می تواند در 90% مواقع زگیل هارا کامل از بین ببرد. اما در مواردی که زگیل ها بزرگ و گسترده هستند، این روش کارایی کمتری دارد. همچنین اگر زگیل در نواحی حساس تر بدن باشد، موفقیت درمان کمتر خواهد بود. به طور کلی با انجام صحیح روش و تکرار جلسات در صورت لزوم، می توان به نتایج خوبی دست یافت، اما احتمال عود مجدد هم وجود دارد که نیاز به پیگیری های پزشکی دارد.

مراقبت های پس از کرایوتراپی زگیل تناسلی

رعایت مراقبت های لازم بعد از انجام کرایوتراپی در اصفهان خیلی ضروری است چرا که در صورتی که نکات درمانی را رعایت نکنید ممکن است دچار عفونت شوید یا اینکه مجدد زگیل تناسلی عود کند و ظاهر شود.

به طور کلی پس از انجام کرایوتراپی برای درمان زگیل تناسلی، رعایت نکات مراقبتی زیر توصیه می شود:

 • اول از همه بهتر است محل درمان را تمیز و خشک نگه دارید.
 • برای شستشو از صابون ملایم و آب ولرم استفاده کنید.
 • محل درمان را پانسمان نکنید مگر اینکه پزشک توصیه کرده باشد.
 • سعی کنید لباس های آزاد و نخی که فشاری به محل درمان وارد نکند، بپوشید.
 • از مالش یا خارش محل درمان خودداری کنید.
 • برای کاهش درد و سوزش می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی نیز برای کاهش درد موثرند.
 • تا زمان بهبودی کامل از رابطه جنسی پرهیز کنید.
 • پس از بهبودی، استفاده از کاندوم توصیه می شود تا از انتقال مجدد ویروس جلوگیری شود.
 • در صورت بروز علائمی مانند ترشح، درد شدید، تورم یا قرمزی زیاد ، به پزشک مراجعه کنید.
 • مصرف مواد غذایی مغذی، استراحت کافی، خواب راحت و کنترل استرس نیز به بهبودی سریعتر کمک می کند.

بهترین دکتر برای انجام کرایوتراپی در اصفهان

بهترین دکتر برای درمان زگیل تناسلی در اصفهان

دکتر علیرضا عابدی یکی از بهترین متخصصان زگیل تناسلی و کرایوتراپی در شهر اصفهان است. ایشان متخصص اورولوژی بوده و دارای تجربه بسیار زیادی در زمینه تشخیص و درمان انواع زگیل تناسلی می باشد. دکتر عابدی سال هاست که به صورت تخصصی به درمان زگیل تناسلی با روش کرایوتراپی می پردازد و توانسته است نتایج درخشانی در این زمینه کسب نماید.

کلینیک دکتر عابدی با داشتن امکانات پیشرفته و به روز، محیطی ایده آل و حرفه ای برای درمان زگیل تناسلی فراهم کرده است. پس اگر در اصفهان زندگی می کنید و به دنبال بهترین مرکز درمان زگیل تناسلی هستید، قطعاً دکتر عابدی یکی از بهترین گزینه ها است.

کلام آخر

در مجموع می توان گفت کرایوتراپی یک روش مؤثر و کم هزینه برای درمان زگیل تناسلی به شمار می رود. البته همانند سایر روش های درمانی، محدودیت هایی نیز دارد. این روش در زگیل های کوچک، نتایج بهتری دارد. هرچند احتمال عود مجدد وجود دارد اما با تکرار صحیح درمان می توان آن را به حداقل رساند. در کنار کرایوتراپی، رعایت نکات بهداشتی و پیشگیری از انتقال مجدد ویروس نیز حائز اهمیت است. انتخاب پزشک خوب و مرکز درمانی مناسب نیز نقش مهمی در موفقیت درمان دارد. به طور کلی هر چند درمان زگیل تناسلی نیاز به صبر و حوصله دارد، اما با انتخاب روش صحیح می توانید به نتایج رضایت بخشی دست بیابید.

سوالات متداول کرایوتراپی در اصفهان

کرایوتراپی زگیل تناسلی چند جلسه طول می کشد؟

به طور معمول حدود پنج جلسه برای افرادی که بیماری کم عارضه و خفیف دارند، مناسب است. افرادی هم که دچار بیماری شدید هستند باید بین 10 الی 20 جلسه کرایوتراپی انجام دهند.

آیا کرایوتراپی عوارض جانبی دارد؟

عوارض جانبی کرایوتراپی معمولاً خفیف و قابل کنترل هستند. شایع ترین عارضه آن درد و التهاب موقتی است که با مسکن ها قابل درمان است. در موارد نادری نیز ممکن است باعث تغییر رنگ پوست شود.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
تماس با مطب