اولین گام برای داشتن یک درمان موفق، انتخاب پزشک ماهر و مناسب است. درمان زگیل تناسلی زنان در اصفهان توسط باتجربه‌ترین و حاذق‌ترین پزشکان انجام می‌شود. تخصص‌های زیادی برای درمان این بیماری وجود دارد و از آنجایی که این بیماری مربوط به ناحیه تناسلی است، باید پزشکی متخصص برای درمان انتخاب شود. انتخاب پزشک مناسب برای درمان زگیل تناسلی زنان در اصفهان باید بر اساس معیارهای مشخص تعیین گردد. قبل از هر چیز در این مقاله سعی داریم نکات مربوط به زگیل تناسلی را بدانیم و پس از آن، معیارهای تعیین چند پزشک خوب را مورد بررسی قرار می‌دهیم. معمولا اکثر افراد زگیل تناسلی را با تبخال تناسلی اشتباه می‌گیرند که این مسئله خود عامل گسترش بیماری است. به همین دلیل در ابتدا به بررسی راه‌های درمان زگیل تناسلی زنان در اصفهان می‌پردازیم.

ویروس HPV عامل زگیل تناسلی زنان

ویروس HPV ( ویروس پاپیلومای انسانی ) عامل ایجاد بیماری‌هایی مانند زگیل تناسلی و سرطان می‌باشد. بسیاری از عفونت‌های HPV به سرطان ختم نمی‌شوند، اما بعضی از آنها سرطان سرویکس ( دهانه‌ی رحم )، مقعد،آلت تناسلی، حلق و واژن را می‌تواند به وجود آورد. عفونت HPV با رابطه‌ی جنسی و تماس مستقیم پوستی منتقل می‌شود. قبل از آنکه دچار عفونت شوید واکسن HPV یا گارداسیل می‌تواند از ابتلا به بیماری جلوگیری کند. زگیل تناسلی به صورت ضایعات، زخم‌های کوچک و گل مانند ( دسته‌های چندتایی زگیل ) هستند. در زنان معمولا در واژن و در مردان بر روی آلت تناسلی و بیضه‌ها ایجاد می‌شود و حتی می‌تواند مقعد را نیز درگیر کند. زگیل‌ها باعث درد و خارش در فرد بیمار می‌شوند. زگیل‌های تناسلی معمولا رنگ بدن یا خاکستری هستند که برخی از آنها را نمی‌توان با چشم غیر مسلح دید. در اکثر اوقات سیستم دفاعی بدن قبل از ایجاد HPV باعث نابودی و از بین رفتن آن می‌شود که در نهایت زگیلی ایجاد نمی‌شود.

ویروس HPV عامل سرطان سرویکس

معمولا ضایعات خود به خود و بدون دخالت از بین می‌روند اما در برخی موارد شدید، باعث سرطان می‌شوند. به طور معمول همه سرطان‌های دهانه‌ی رحم به دلیل ویروس HPV ایجاد می‌شوند. اما معمولا سرطان‌ها حدود 10 الی 20 سال پس از ابتلا به عفونت به وجود می‌آیند و در اوایل آلوده شدن علائمی ظاهر نمی‌شود. چون سرطان سرویکس ( دهانه‌ی رحم ) علائمی را به وجود نمی‌آورد باید آزمایشاتی انجام شود. این آزمایشات تغییرات سرویکس و مخاطی که عامل ایجاد سرطان هستند، شناسایی می‌کند. خانم‌های 21 الی 29 سال باید هر سه سال و خانم‌های 30 الی 65 سال باید هر پنج سال یک بار تست پاپ اسمیر و تست HPV انجام دهند. اگر جواب آزمایشات پاپ اسمیر خانم‌های بالای 65 سال نرمال بود دیگر نیازی به انجام آزمایش نیست. همچنین برای درمان زگیل تناسلی زنان در اصفهان، خانم‌ها باید در همان مرکز تست‌های مختلفی را انجام دهند.

علائم عفونت HPV

• خونریزی بین دوران قاعدگی • خونریزی بعد از رابطه‌ی جنسی • درد در حین رابطه‌ی جنسی • ترشحات واژن با بوی قوی • ترشحات خونی واژن • احساس درد در لگن

راه های انتقال زگیل تناسلی و ویروس HPV

عفونت HPV و بروز زگیل تناسلی هنگامی ایجاد می‌شود که ویروس HPV وارد بدن شود. معمولا تماس پوستی با فرد مبتلا و تماس با وسیله‌ی آلوده باعث انتقال ویروس می‌شود. زگیل تناسلی توسط رابطه‌ی جنسی محافظت نشده نیز امکان انتقال دارد. اگر باردار باشید و دچار عفونت HPV شدید امکان انتقال آن به جنین بسیار زیاد است. ( مخصوصا در زایمان‌های طبیعی ).

واکسن ویروس HPV

اگر به عفونت و زگیل تناسلی مبتلا باشید ممکن است واکسن گارداسیل برای شما موفقیت آمیز نباشد. واکسن‌های ویروس HPV معمولا در سنین کم سازگارتر هستند. برای درمان زگیل تناسلی زنان در اصفهان و تزریق واکسن ویروس HPV می‌توانید به مراکز معتبر و پزشکان متخصص مراجعه کنید.

راه های تشخیص زگیل تناسلی و عفونت HPV

برای درمان زگیل تناسلی زنان در اصفهان از روش‌های زیادی استفاده می‌شود. اما تمامی پزشکان معمولا از روش‌های زیر برای تشخیص استفاده می‌کنند: تست پاپ اسمیر: بررسی سلول‌های ناحیه سرویکس آزمایش HPV: بررسی وجود ویروس در سلول‌های ناحیه سرویکس؛ زیرا برخی از انواع ویروس HPV باعث ایجاد سرطان می‌شوند. محلول سرکه‌ای: محلولی همانند سرکه توسط پزشک به ناحیه مبتلا شده می‌زنند. اگر آن ناحیه سفید شد یعنی فرد به این بیماری دچار شده است. این روش معمولا برای زخم‌های پنهان به کار می‌رود.

درمان قطعی زگیل تناسلی زنان

درمان زگیل تناسلی در اصفهان به تعداد، سایز و محل زگیل وابسته است. ممکن است برای درمان، پزشک پماد و مایعات مخصوصی را برای ناحیه‌ی زگیل و زخم تجویز کند ( این روش در شرایطی که بیماری حاد نیست استفاده می‌شود ). در شرایط حاد و پیشرفت بیماری، از روش‌هایی مانند فریز با نیتروژن، سوزاندن، جراحی برای برداشت ضایعات و جراحی با لیزر نیز استفاده می‌شود. درمان دارویی زگیل تناسلی ممکن است کمی دیرتر از سایر روش‌ها نتیجه بدهد. اما در هر صورت، انتخاب روش درمان به تشخیص پزشک و میزان حاد بودن بیماری وابسته است. افرادی که در ناحیه‌ی زگیل احساس خارش و سوزش دارند می‌توانند از دوش آب گرم استفاده کنند. توجه داشته باشید که بعد از حمام دوش آب گرم، ناحیه زگیل را خشک کنید. سعی کنید تا پایان دوره‌ی درمان، از صابون و لوسیون استفاده نکنید. درمان سرطان دهانه‌ی رحم نیز با رادیودرمانی و شیمی درمانی انجام می‌شود.

لیزر زگیل تناسلی زنان

برای درمان زگیل تناسلی زنان در اصفهان از روش لیزر درمانی نیز استفاده می‌شود. این روش با ساطع کردن اشعه‌های لیزر باعث تخریب سلول‌های آلوده به ویروس می‌شود. برای لیزر زگیل تناسلی در اصفهان می‌توانید به مطب دکتر علیرضا عابدی، متخصص اورولوژی و مجاری ادراری مراجعه کنید.

انتخاب پزشک مناسب برای درمان زگیل تناسلی زنان

برای انتخاب پزشک مناسب برای درمان زگیل تناسلی زنان در اصفهان باید چند نکته‌ی مهم را در نظر داشته باشید: تخصص پزشک: این بیماری به دلیل حساسیت بالایی که دارد باید توسط پزشک متخصص زگیل تناسلی درمان شود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، تقریبا تمامی پزشکان رزومه و اطلاعات را در شبکه‌های اجتماعی در اختیار بیماران قرار می‌دهند. شما با مطالعه‌ی رزومه، می‌توانید پزشک مناسب خود را انتخاب کنید. بازخورد کاربران در صفحات مختلف، تصمیم گیری را برای شما آسان‌تر خواهد کرد. محیط مناسب: از دیگر مواردی که باعث می‌شود شما احساس راحتی داشته باشید، محیط مناسب است. محیط مورد نظر باید دارای فضای کاملا بهداشتی و استریل شده باشد. رعایت نکات بهداشتی در این محیط، از انتقال ویروس از فرد به فرد دیگر جلوگیری می‌کند.

بهترین دکتر برای زگیل تناسلی زنان

زگیل تناسلی علاوه بر به وجود آوردن ظاهری ناخوشایند، باعث بروز عارضه‌های جدی می‌شود. این عوارض باعث به خطر انداختن سلامت افراد می‌شود. برخی افراد ممکن است درمان‌های خانگی را به شما پیشنهاد دهند. این درمان‌ها ممکن است تا حدودی موثر واقع شوند اما ویروس را به طور کلی از بین نمی‌برند. مراجعه به پزشک متخصص از مطمئن‌ترین روش‌های موثر در درمان بیماری است.

سوالات متداول درمان زگیل تناسلی زنان

 

درمان زگیل تناسلی مردان در اصفهان توسط چه کسی انجام می‌شود؟

این بیماری توسط دکتر علیرضا عابدی متخصص اورولوژی و درمان زگیل تناسلی در اصفهان درمان می‌شود.

درمان زگیل تناسلی زنان در اصفهان با طب سنتی چگونه انجام می‌شود؟

این بیماری به دلیل وجود ویروس پاپیلومای انسانی باید توسط پزشک متخصص و ماهر انجام شود.

خطرات زگیل تناسلی در زنان چیست؟

زگیل تناسلی در زنان باعث ایجاد سرطان دهانه‌ی رحم ( سرطان سرویکس ) می‌شود.

3 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

3 دیدگاه

ارسال دیدگاه

Call Now Buttonتماس با مطب