علت زگیل تناسلی در دختر مجرد

درمان زگیل تناسلی در دختران باکره

زگیل تناسلی از اسم آن کاملا پیداست که در اندام های جنسی و تناسلی فرد زگیل هایی ظاهر می شود. وقتی که زن یا مرد با شریک خود رابطه جنسی برقرار می کند و اگر آن فرد آلوده به ویروس باشد، می تواند شریکش را به ویروس زگیل تناسلی مبتلا کند. اما سوال اینجاست که اگر دختر مجردی به زگیل تناسلی مبتلا شد، آیا این زگیل ها می تواند کشنده باشد؟

خیر. زگیل تناسلی هیچ گاه منجر به مرگ نخواهد شد و در صورت عدم درمان فرد به سرطان دهانه رحم مبتلا خواهد شد. زنان، مردان، دختران و پسران در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی می توانند به زگیل تناسلی مبتلا شوند.

زگیل تناسلی در مردان مجرد

زگیل تناسلی یکی از مسائلی است که بیشتر در مورد مردان و دختران مجرد مطرح می‌شود. زگیل تناسلی به معنی ایجاد خال های گوشتی بروی پوست و در ناحیه تناسلی میباشد. این موضوع می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی مانند خارش، سوزش، درد و احساس تنگی در منطقه تناسلی مردان مجرد شود.

از جایی که بیشترین راه انتقال زگیل از طریق روابط جنسی است، می‌توانیم بگوییم زگیل تناسلی یکی از انواع ویروس‌هایی است که از طریق مقاربت و رابطه جنسی وارد بدن افراد می‌شود.
یکی دیگر از علل زگیل تناسلی در مردان مجرد می‌تواند عدم رعایت بهداشت منطقه تناسلی باشد. برخی از عواملی مانند مراجعه به استخر، باشگاه های ورزشی استفاده از لوازم بهداشتی غیر معمول، باعث بروز زگیل تناسلی شوند. استفاده از لباس های تنگ و نامناسب یا سرویس های بهداشتی عمومی نمی‌تواند باعث ایجاد مشکل زگیل تناسلی شود. رعایت بهداشت منطقه تناسلی و رابطه جنسی محافظت شده بسیار مهم است تا از بروز زگیل تناسلی در مردان مجرد جلوگیری شود.

معمولا زگیل تناسلی مردان مجرد در پارتی هایی اتفاق می افتد که دختر یا پسر مجرد از طرف خود شناختی ندارد و خیلی راحت و بدون بررسی با طرف خود وارد رابطه جنسی میشود . و یا پسر مجردی که برای تخلیه نیاز جنسی خود با فردی که از او اطلاع و شناخت کاملی ندارد وارد رابطه جنسی محافظت نشده می شد که ممکن است شریکش به زگیل مبتلا باشد و باعث انتقال آن شود

انتقال زگیل در سالن‌های ورزشی و درون استخرها باعث انتقال میشه اما اغلب از طریق روابط جنسی انجام می‌شود. اما این موضوع نمی‌تواند به سادگی برچسب خیانت را به زوجین یا برچسب شیطنت را به پسران و دختران مجرد زد.

زگیل تناسلی در دختر مجرد

انتقال زگیل تناسلی دختران مجرد هم مثل پسران مجرد ما داریم متاسفانه باید اشاره کنم که راط سکشوال جنسی از راه مقعد که در دختران مجرد اتفاق میفته به شدت عاملی هست که باعث انتقال زگیل میشه و متاسفانه یک دلیلی هست که عود بسیار زیادی داره و درمانشم برای متخصص زگیل و ما با روش‌هایی که هست بسیار سخته یعنی ما همیشه بیشترین مشکل رو توی درمان‌ها افرادی داریم که زگیل مقعدی داذن گرچه باز اشاره می‌کنم انتقال زگیل غیرجنسی هم هست و بلافاصله نباید خیانت یا مسایل انحراف جنسی رو به افراد بچسبونی به هر حال  باید اشاره کنم شاید زیاد بهش در شبکه‌های اجتماعی اشاره نشده باشه اما انتقال زگیل تناسلی از ارتباطی جنسی معمول بیشتر هست و نوع بیماری که ایجاد میشه شدیدتر هست درمانشم سخت‌تر هست حتما باید واکسیناسیون انجام بشه و حتما باید در زمان‌هایی که درمان انجام میشه از ارتباط جنسی دوری کنند.

علت زگیل تناسلی در دختر مجرد

اکثر زگیل تناسلی در دختران مجرد از طریق ارتباط جنسی مقعدی هست که این مورد در دختران مجرد بسیار شایع است.

البته دختران مجرد صرفا با داشتن رابطه جنسی کامل نمی توانند به زگیل تناسلی مبتلا شوند. علل زیادی دارد که در این مقاله به آن ها اشاره می نماییم:

 • آب استخر در صورتی که آلوده باشد
 • استرس زیاد مبتلا به زگیل
 • داشتن رابطه جنسی محافضت نشده
 • پارتنر و شریک جنسی آلوده یا شریک جنسی متعدد
 • انتقال از طریق کف پا در حمام عمومی یا استخر
 • نشستن در سنا بخار بدون پهن کردن حوله
 • استفاده از لباس زیر آلوده دیگران
 • استفاده از ژیلت استفاده شده فردی که به ویروس مبتلاست
 • کاردک مشترک اپیلاسیون در سالن های زیبایی
 • استفاده از وسایل شخصی استحمام دیگران
بیشتر بخوانید  واکسن گارداسیل در اصفهان

چی کار کنیم تا زگیل تناسلی نگیریم؟

اگر به حمام عمومی یا استخر می روید، حتما از وسایل خودتان استفاده کنید و از حوله مشترک و یا وسایل شخصی مشترک استفاده نکنید. از رفتن به استخرهایی که آب آن ها به طور مرتب تصفیه نمی شود خودداری کنید. استخرهای جنگلی که حالت روباز دارند معمولا آب آن ها کلرزدایی نمی شود. همچنین استخرهای خانگی نیز ممکن است آلوده باشند.

در هنگام رفتن به سالن اپیلاسیون دقت کنید که اپیلاسیون کار از کاردک بهداشتی و مجزا استفاده می کند و دستگاه اپیلاسیون را بعد از هر بار استفاده استریل می نماید. محیط سالن و تختی که بر روی آن دراز می کشید باید کاملا تمیز باشد و در صورت امکان از روکش یک بار مصرف استفاده نماید.

هیچ گاه لباس زیر دیگران را استفاده نکنید. زیرا احتمال ابتلا به زگیل تناسلی در دختر مجرد را افزایش خواهد داد. حتما لباس زیر را چند دست بشویید و آب کشی نمایید و داخل آب جوش قرار دهید و پس از آبکشی آن را در آفتاب پهن کنید تا میکروب زدایی صورت پذیرد. در صورتی که امکان آفتاب گرفتن مهیا نبود، لباس زیر خود را اتو کنید. برخی خانم ها مبتلا به ترشحات واژن هستند که رنگ لباس زیر آن ها را تغییر می دهد. پیشنهاد ما این است که بعد از اتمام درمان، لبتس زیر را دور بیندازید و دیگر آن را استفاده نکنید.

در سالن سنا بخار و خشک با پایین تنه برهنه ننشینید و تا حد امکان بر روی زمین حوله پهن کنید. زیرا ممکن است فردی زگیل تناسلی داشته باشد و آن را به شما منتقل نماید.

درمان زگیل تناسلی در دختران مجرد (باکره)

 اگر دختری با فردی رابطه جنسی نداشته و هیچ تماس پوست به پوستی در ناحیه تناسلی با شخصی برقرار نکرده و حالا به زگیل تناسلی مبتلا شده است، جای نگرانی نیست و به راحتی درمان می شود. زگیل تناسلی در دختر مجرد غالبا خفیف گزارش شده است و به راحتی با پماد، دارو درمانی و روش های خانگی درمان می گردد. البته در بسیاری از موارد سیستم ایمنی بدن فرد قادر است بدون هیچ درمانی زگیل ها را نابود کند.

چنانچه سهل انگاری صورت پذیرد، زگیل ها بزرگ می شوند و آن گاه باید با روش های زیر زگیل تناسلی در دختر مجرد را از بین برد.

 • کرایوتراپی (نام دیگر این روش سرمادرمانی بوده و با منجمد شدن زگیل ها، پس از چند دقیقه خود به خود از محل مورد نظر کنده می شوند)
 • لیزر درمانی (با تابش نور لیزر زگیل ها نابود می شوند)
 • استفاده از دستگاه پلاسما پن (با این دستگاه زگیل تناسلی در مردان و زنان به راحتی نابود می گردد)

روش های ذکر شده درمان دائم زگیل تناسلی به شمار می روند و پس از اتمام جلسات درمانی دیگر زگیل ها در بدن شما رشد نخواهند کرد. در 90 درصد بیماران گزارش شده است که زگیل ها به طور کامل نابود شده اند و جای هیچ نگرانی نیست.

سوالات متداول

از کجا بفهمیم که به ویروس زگیل تناسلی مبتلا شده ایم؟

پس از سپری شدن چند ماه از شروع آغاز ویروس در بدن، لکه هایی قهوه ای رنگ شروع به ظاهر شدن بر روی پوست می کند. در موارد حادتر، زگیل ها درشت هستند و در اندام های جنسی ظاهر می شوند.

آیا زگیل تناسلی فقط در اندام های جنسی ظاهر می شود؟

خیر. در صورتی که فرد رابطه دهانی داشته باشد در سقف دهان، انتهای حلق و لب ها زگیل ها رشد می کنند.

چگونه هموروئید و زگیل تناسلی را با هم دیگر اشتباه نگیریم؟

هموروئید شبیه به آبسه ریز پر شده از خون است و در انتهای مقعد ظاهر می شود و زگیل تناسلی حالت گل کلمی شکل دارد و سرجوش ها صاف نیست.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
تماس با مطب