ایجاد خال گوشتی در ناحیه تناسلی امری طبیعی است که برخی افراد با وجود آنها احساس بدی دارند. به همین دلیل به دنبال راهی برای شناخت و از بین بردن آنها هستند.
خال به تنهایی یک تکه‌ی تیره رنگ و کوچک که معمولا بدون هیچگونه ضرری، روی بدن بسیاری از افراد وجود دارند. هنگامی که رنگدانه‌ها ( سلول‌های تولید کننده ملانین ) به جای اینکه در سراسر پوست به صورت یکسان پخش شوند، در یک قسمت تجمع یافته و رشد می‌کنند. در نهایت خال گوشتی ایجاد شده که ممکن است این خال گوشتی در ناحیه تناسلی زنانه و مردانه ظاهر شود.
اکثر افراد با ایجاد خال گوشتی در این ناحیه آن را با زگیل تناسلی اشتباه می‌گیرند. به همین دلیل بسیاری از افراد در شهرهای مختلف، بخصوص در شهر اصفهان، به دنبال درمان زگیل تناسلی در اصفهان هستند.
درمان زگیل در اصفهان باید با توجه به نوع زگیل و تشخیص پزشک انجام شود. خال گوشتی ناحیه تناسلی نیز به همین شکل است. این موارد باید توسط پزشکی با تجربه بررسی، سپس درمان شود.

خال گوشتی ناحیه تناسلی چیست؟

خال یک زائده رایج و معمولی در بدن هر فردی است. اکثر آنها از بدو تولد با ما همراه بوده یا ممکن است رفته رفته ایجاد شوند. برای مثال، امکان دارد یک فرد بزرگسال 10 الی 30 خال بیشتر از یک نوجوان داشته باشد. این خال‌ها می‌توانند در هر ناحیه از بدن، حتی ناحیه تناسلی ایجاد شوند.
طبیعی است که شما با دیدن خال گوشتی در ناحیه تناسلی خود احساس خوبی نداشته باشید. اما باید بدانید که این زائده‌های گوشتی به راحتی توسط پزشک متخصص برداشته می‌شوند.

انواع خال گوشتی در ناحیه تناسلی

در ادامه مقاله به بررسی انواع خال گوشتی و تفاوت آن با دیگر زائده‌ها می‌پردازیم.

1.زگیل معمولی و تناسلی

زگیل‌های تناسلی و معمولی دارای ظاهری شبیه به خال هستند اما آنها سطحی برجسته‌تر از خال دارند که ممکن است در دو نوع کم خطر و پر خطر به وجود آیند.
دسته‌ی کم خطر آنها امکان دارد پس از گذشت مدتی به خودی خود از بین بروند. اما دسته‌ی دیگر می‌توانند خطرناک باشد که معمولا به دلیل وجود ویروس HPV در بدن به وجود می‌آیند.
این ویروس‌ها از شایع‌ترین عفونت‌های جنسی محسوب شده که معمولا به شکل یک یا چند زگیل به رنگ خاکستری و گوشتی در نواحی بدن، دهان و زبان ایجاد می‌شود.
بنابراین باید علاوه بر شناخت زگیل تناسلی، به کسب اطلاعات در مورد زگیل زبان و روش‌های درمان آن بپردازیم.

2.کورک آلت تناسلی

کورک‌ها زوائد ریز به رنگ صورتی یا سفید هستند که معمولا از نوع خوش‌خیم به حساب می‌آیند. در بیشتر موارد تمایل دارند به صورت یک الی دو ردیف در سطح پوست قرار بگیرند. این کورک‌ها مسری نبوده و جزء بیماری‌های مقاربتی محسوب نمی‌شوند. اما با این حال ممکن است به طور دائمی با شما همراه باشند؛ بنابراین برای رفع آنها می‌توانید از روش لیزردرمانی استفاده کنید.

3.آنژیوکترام یا خال بیضه

از دیگر انواع خال گوشتی در این ناحیه، می‌توان به آنژیوکترام اشاره کرد. ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که آنژیوکترام چیست و چگونه ایجاد خواهد شد؟
این زوائد کوچک قرمز رنگ و ریز، به دلیل تورم مویرگ‌های خونی در نزدیکی سطح پوست ایجاد می‌شوند. آنژیوکترام ممکن است در قسمت بالای آلت تناسلی، بیضه‌ها و کشاله ران به وجود آید.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

Call Now Buttonتماس با مطب