همسرم زگیل تناسلی داره چی کار کنم؟

زگیل تناسلی همسر

زگیل تناسلی نوعی ویروس است که از طریق رابطه جنسی وارد بدن انسان می شود. اما سوال این جاست که این ویروس از کجا می آید؟ فردی که به ویروس HPV مبتلاست، سویه هایی از این ویروس را در بدن خود دارد و هنگام تماس با اندام جنسی فردی که سالم است ویروس به بدن فرد دیگر منتقل می گردد. تماس پوست به پوست عامل انتقال اصلی زگیل تناسلی است. حالا باز سوال پیش می آید که با دست دادن و بوسیدن نیز این ویروس منتقل می شود؟ خیر. زگیل تناسلی در اندام های جنسی ظاهر می شود و زمانی منتقل می شود که افراد رابطه جنسی کامل، مقعدی و یا دهانی داشته باشند. اگر شوهر شما مبتلا به زگیل تناسلی است، باید هر چه سریع تر به متخصص زگیل تناسلی مراجعه نمایید. دکتر زگیل تناسلی با روش های متعددی این ویروس را نابود می نماید.

زگیل تناسلی برای همسرم چه خطراتی دارد؟

 1. در مردان، زگیل تناسلی یا HPV می‌تواند ناحیه تناسلی و همچنین گلو را با زگیل، سرطان آلت تناسلی، سرطان مقعد و سرطان اوروفارنکس (گلو) تحت تأثیر قرار دهد.
 2. در خانم‌ها زگیل تناسلی یا HPV  علاوه بر زگیل ممکن است به سرطان دهانه رحم، سرطان مقعد و سرطان اوروفارنکس ختم شود.
 3. برای برقراری رابطه زناشویی ابتلا زوج مقابل همسر که زگیل دارد تقریبا حتمی است. خطر انتقال این ویروس در هر رابطه زناشوئی حدود 70 درصد است و پس از چند بار رابطه زناشوئی، زوج مقابل گرفتار می شود. لذا توصیه میشود راه های درمان رو انجام بدید و حتما واکسن گارداسیل رو تحت نظر متخصص زگیل تناسلی انجام داده و قبل از ازدواج مشاوره لازم انجام بدید

چگونه با شریک زندگی یا پارتنر خود در مورد HPV صحبت کنم؟

✔️ صحبت کردن با همسرتان ممکن است بیش از خود تشخیص باعث اضطراب و نگرانی شود که این امر کاملا طبیعی است

✔️ به شناخت درستی از وضعیت خود برسید

✔️ زمان مناسبی را برای صحبت کردن انتخاب کنید

✔️ تحقیق در خصوص ویروس hpv ، دانستن راه های درمان قطعی زگیل تناسلی، چه اقداماتی باید انجام دهید و روند پیشرفت بیماری چگونه است می‌تواند به شما و پارتنرتان کمک کند تا از به دوش کشیدن نگرانی‌های بی مورد، خودداری کنید.

✔️ اگر پارتنر شما عصبانی و یا ناراحت شد ، به خودتان یادآوری کنید که شما کار اشتباهی انجام نداده اید و بی تقصیرید. پارتنر شما ممکن است نیاز به فرصت داشته باشد تا بتواند با وضعیت جدیدی که با آن روبه‌رو شده است کنار بیاید.

چگونه با فردی که hpv دارد رابطه برقرار کنم؟

 • اکیدا توصیه می شود که در این دوران از تماس جنسی خودداری نمایید. اگر شوهر و یا خانم شما مبتلا به زگیل تناسلی است، باید خودتان نیز مورد معاینه و بررسی قرار گیرید.
 • هیچ آزمایشی به طور کامل در مردان نشان نمی دهد که فرد به زگیل تناسلی مبتلا است یا خیر. برای خانم ها آزمایش پاپ اسمیر تجویز می شود و با چکاپ متعدد می توان این عارضه را درمان کرد.
 • اگر در اندام جنسی همسر شما زگیل هایی که به رنگ پوست هستند و حالت سرصافی ندارند، مشاهده گردید بهتر است که فرد به دکتر زگیل تناسلی در اصفهان مراجعه نماید.
 • با روش بیوپسی یا نمونه برداری می توان متوجه شد که زگیل های ایجاد شده، زگیل تناسلی هستند یا خیر. بسیاری از خانم ها با مشاهده جوش های ریز در اندام جنسی همسر خود نگران می شوند که احتمالا این زگیل ها خطرناک هستند. ولی تا نمونه برداری و معاینه پزشک صورت نگیرد نمی توان به طور قطع فهمید که فرد به زگیل تناسلی مبتلا است یا خیر. پس دائما با خود تکرار نکنید که شوهرم زگیل تناسلی داره چی کار کنم؟ بهترین راه درمان است.
عکس زگیل تناسلی در مردان
عکس زگیل تناسلی در مردان

شکایت از همسر بدلیل بیماری زگیل

 • ابتلاء زوج به بیماری های مقاربتی واگیردار که قابل درمان قطعی نیست، از مصادیق عسر و حرج بوده که زوجه می تواند با استناد به آن درخواست طلاق مطرح کند.
 • کتمان نمودن بیماری مقاربتی جنسی مشکلات فراوانی را بعد از سکس برای افراد رقمی می زند؛ چراکه بعضی از بیماری های مقاربتی هیچ درمانی ندارند یا درمان آن ها می تواند ضمن صرف زمان و درد بسیار، خسارت های مالی زیادی را هم به افراد وارد نماید
 • اگر کسی از طریق رابطه نامشروع دچار بیماری مقاربتی شود، نه تنها نمی تواند پیگیری حقوقی انجام دهد بلکه ممکن است به دلیل انجام عمل نامشروع مجرم نیز شناخته شود؛ مگر آن که ثابت نماید به او تجاوز شده است.
 • باید بدانید که در دادگاه مشخص می‌شود که چه کسی عامل انتقال و مقصر اصلی این بیماری است و شخص مربوطه مسئولیت مدنی انتقال این بیماری را بر عهده دارد.
 • البته در ایران برای بیماری زگیل تناسلی قوانینی ثابت و مشخصی وضع نشده ولی می‌توان از برخی قوانین دیگر که تا حدودی مشابه این وضع هستند استفاده کرد.
 • همچنین به راحتی نمی‌توان تشخیص داد که کدامیک از طرفین عامل اولیه انتقال زگیل تناسلی هستند و در کلینیک‌های پزشکی نیز نمی‌توان جواب دقیقی بدست بنابراین می‌توان گفت، زمانی که زوجین به این بیماری دچار شدند و تصمیم به جدایی گرفتند، نمی‌توانند به سادگی روند تشخیص مقصر و عامل انتقال این بیماری را طی کنند.
 • معمولا این بیماری در مردان شایع‌تر است و زنان می‌توانند به دلیل بیماری همسر و اثبات اینکه خود راجع به آن آگاهی کافی نداشته به دادگاه مراجعه کرده و خواهان حق و حقوق خود شوند.
بیشتر بخوانید  درمان جدید زگیل تناسلی با بهترین نتیجه و اثر بخشی

عکس زگیل تناسلی در مردان

برای درمان زگیل تناسلی مردان بهتر است که به پزشک متخصص زگیل تناسلی مراجعه نمایید. روش های درمانی بسته به اندازه زگیل، شدت گسترش در بدن، حالت زگیل (رشد به صورت منفرد یا خوشه ای)، جایی که زگیل ها در آن رشد می کنند برای بیماران صورت می پذیرد.

زگیل هایی که در داخل مقعد رشد می کنند زگیل مقعدی نام دارند و برای از بین بردن آن ها باید با روش لیزر CO2 عمل نمود.

اگر زگیل هایی را در قسمت سر آلت تناسلی، مقعد و نواحی اطراف آن، ختنه گاه و بیضه ها مشاهده نمودید باید یکی از روش های درمانی زگیل تناسلی صورت بپذیرد.

عکس زگیل تناسلی در مردان
عکس زگیل تناسلی در مردان

همسرم زگیل تناسلی داره چی کار کنم؟

همسرم زگیل تناسلی داره چی کار کنم؟
عکس زگیل تناسلی

برای درمان زگیل به چه پزشکی باید مراجعه کرد؟

برای درمان زگیل می توان به متخصص اورولوژی، متخصص زنان و نیز متخصص پوست مراجعه کرد. اما از آنجا که زگیل تناسلی در ناحیه حساس آلت و حتی درون مجرای ادرار رشد می کند، آشنایی متخصص زگیل تناسلی با ناحیه ادراری بسیار مهم است تا بر اثر ناآگاهی و یا تجربه کم؛ مشکلی برای مجرای ادرار یا ناحیه تناسلی ایجاد نشود. از این رو متخصص ارولوژی توانایی بیشتری برای درمان زگیل تناسلی دارد.

درمان قطعی زگیل تناسلی

درمان قطعی زگیل تناسلی فقط با روش های سرپایی امکان پذیر است.به عبارتی اگر می خواهید که ریشه این ویروس به طور کلی از بدن نابود شود باید زگیل ها را سوزاند. اما چگونه؟

 1. روش کرایوتراپی یا سرمادرمانی
 2. الکتروکوتر
 3. لیزر درمانی با دستگاه (قطعی ترین روش درمان زگیل)

در روش کرایوتراپی زگیل ها را سرد می کنند و همین سردی باعث می شود که آن ها تغییر رنگ دهند و از پوست جدا شوند. تابش سرما با نیتروژن مایع انجام می شود. نیتروژن باید به دمای 196 درجه سانتی گراد برسد.

دقت کنید که پس از کرایوتراپی باید به توصیه های پزشک عمل نمایید و برای کامل شدن روند درمان نباید به صورت خودسرانه رابطه جنسی داشته باشید. برای مدتی موضع دچار تورم و قرمزی خواهد شد که دلیل آن به خاطر از بین رفتن سلول های پوست است.

درمان زگیل با لیزر و روش پلاسما دارای رویکرد اصلاح کنندگی قوی است که به مبارزه با ضایعات پوستی مانند زگیل می‌پردازد. این روش تنها در یک جلسه و تحت بی‌حسی موضعی انجام شده که کاملا تضمین شده و قطعی می باشد

درمان زگیل تناسلی زنان

زنان با تست پاپ اسمیر از وجود ویروس زگیل تناسلی در بدن خود آگاه می شوند. برای موارد خفیف روش های خانگی مثل نشستن در وان سرکه سیب و پماد موضعی می تواند درمان مناسبی باشد.

خانم ها معمولا زودتر از آقایان متوجه رشد زگیل ها در بدن خواهند شد. پس بهتر است که تا زگیل ها بزرگ نشده اند، درمان را طبق نظر پزشک شروع کنید. برای موارد حاد جراحی سرپایی در مطب برای از بین بردن زگیل تناسلی انجام می شود.

زگیل تناسلی در زنان معمولا در قسمت واژن، مقعد، لابیای بزرگ و کوچک رشد می نماید. در هنگام دفع ادرار فرد خارش و سوزش را احساس می کند.

دقت کنید که زگیل تناسلی را با بواسیر و هموروئید اشتباه نگیرید. در ماه های آغازین این ویروس خود را به هیچ شکل نشان نمی دهد.

سوالات متداول

تا چه مدت پس از انجام لیزر زگیل باید از رابطه جنسی خودداری کرد؟

تا زمانی که سیستم ایمنی بدن ویروس را به طور کامل نابود نماید. بسته به جلسات درمانی و نظریه پزشک دارد.

 

چه کسانی می‌توانند از لیزر پلاسما پن استفاده کنند؟

این روش به دلیل کم خطر بودن آن، معمولا همه‌ی افراد می‌توانند استفاده کنند.

 

اگر شما یا همسرتان زگیل تناسلی دارید، رابطه جنسی را تا زمانی که دیگر زگیل ندارید متوقف کنید.
خیر، زگیل تناسلی می تواند آزاردهنده باشد، اما با روش های نوین جهانی کاملا قابل درمان است و خطرناک نیست

درمان زگیل تناسلی در بارداری چگونه است؟

با پماد و دارو درمانی این مشکل برطرف می گردد. روش های کرایوتراپی، الکتروکوتر و لیزردرمانی ممکن است برای جنین ضرر داشته باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
تماس با مطب