زگیل تناسلی از اسم آن کاملا پیداست که در اندام های جنسی و تناسلی فرد زگیل هایی ظاهر می شود. وقتی که زن یا مرد با شریک خود رابطه جنسی برقرار می کند و اگر آن فرد آلوده به ویروس باشد، می تواند شریکش را به ویروس زگیل تناسلی مبتلا کند. اما سوال اینجاست که اگر دختر مجردی به زگیل تناسلی مبتلا شد، آیا این زگیل ها می تواند کشنده باشد؟

خیر. زگیل تناسلی هیچ گاه منجر به مرگ نخواهد شد و در صورت عدم درمان فرد به سرطان دهانه رحم مبتلا خواهد شد. زنان، مردان، دختران و پسران در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی می توانند به زگیل تناسلی مبتلا شوند.

علت زگیل تناسلی در دختر مجرد

دختران مجرد صرفا با داشتن رابطه جنسی کامل نمی توانند به زگیل تناسلی مبتلا شوند. علل زیادی دارد که در این مقاله به آن ها اشاره می نماییم:

 • آب استخر در صورتی که آلوده باشد
 • استرس زیاد
 • داشتن رابطه جنسی غیر کامل
 • انتقال از طریق کف پا در حمام عمومی یا استخر
 • نشستن در سنا بخار بدون پهن کردن حوله
 • استفاده از لباس زیر آلوده دیگران
 • استفاده از ژیلت استفاده شده فردی که به ویروس مبتلاست
 • کاردک مشترک اپیلاسیون در سالن های زیبایی
 • استفاده از وسایل شخصی استحمام دیگران

بیشتر بخوانید: راه های درمان زگیل تناسلی در مردان

چی کار کنیم تا زگیل تناسلی نگیریم؟

اگر به حمام عمومی یا استخر می روید، حتما از وسایل خودتان استفاده کنید و از حوله مشترک و یا وسایل شخصی مشترک استفاده نکنید. از رفتن به استخرهایی که آب آن ها به طور مرتب تصفیه نمی شود خودداری کنید. استخرهای جنگلی که حالت روباز دارند معمولا آب آن ها کلرزدایی نمی شود. همچنین استخرهای خانگی نیز ممکن است آلوده باشند.

در هنگام رفتن به سالن اپیلاسیون دقت کنید که اپیلاسیون کار از کاردک بهداشتی و مجزا استفاده می کند و دستگاه اپیلاسیون را بعد از هر بار استفاده استریل می نماید. محیط سالن و تختی که بر روی آن دراز می کشید باید کاملا تمیز باشد و در صورت امکان از روکش یک بار مصرف استفاده نماید.

هیچ گاه لباس زیر دیگران را استفاده نکنید. زیرا احتمال ابتلا به زگیل تناسلی در دختر مجرد را افزایش خواهد داد. حتما لباس زیر را چند دست بشویید و آب کشی نمایید و داخل آب جوش قرار دهید و پس از آبکشی آن را در آفتاب پهن کنید تا میکروب زدایی صورت پذیرد. در صورتی که امکان آفتاب گرفتن مهیا نبود، لباس زیر خود را اتو کنید. برخی خانم ها مبتلا به ترشحات واژن هستند که رنگ لباس زیر آن ها را تغییر می دهد. پیشنهاد ما این است که بعد از اتمام درمان، لبتس زیر را دور بیندازید و دیگر آن را استفاده نکنید.

در سالن سنا بخار و خشک با پایین تنه برهنه ننشینید و تا حد امکان بر روی زمین حوله پهن کنید. زیرا ممکن است فردی زگیل تناسلی داشته باشد و آن را به شما منتقل نماید.

درمان زگیل تناسلی در دختران مجرد (باکره)

 اگر دختری با فردی رابطه جنسی نداشته و هیچ تماس پوست به پوستی در ناحیه تناسلی با شخصی برقرار نکرده و حالا به زگیل تناسلی مبتلا شده است، جای نگرانی نیست و به راحتی درمان می شود. زگیل تناسلی در دختر مجرد غالبا خفیف گزارش شده است و به راحتی با پماد، دارو درمانی و روش های خانگی درمان می گردد. البته در بسیاری از موارد سیستم ایمنی بدن فرد قادر است بدون هیچ درمانی زگیل ها را نابود کند.

چنانچه سهل انگاری صورت پذیرد، زگیل ها بزرگ می شوند و آن گاه باید با روش های زیر زگیل تناسلی در دختر مجرد را از بین برد.

 • کرایوتراپی (نام دیگر این روش سرمادرمانی بوده و با منجمد شدن زگیل ها، پس از چند دقیقه خود به خود از محل مورد نظر کنده می شوند)
 • لیزر درمانی (با تابش نور لیزر زگیل ها نابود می شوند)
 • استفاده از دستگاه پلاسما پن (با این دستگاه زگیل تناسلی در مردان و زنان به راحتی نابود می گردد)

روش های ذکر شده درمان دائم زگیل تناسلی به شمار می روند و پس از اتمام جلسات درمانی دیگر زگیل ها در بدن شما رشد نخواهند کرد. در 90 درصد بیماران گزارش شده است که زگیل ها به طور کامل نابود شده اند و جای هیچ نگرانی نیست.

درمان توسط بهترین دکتر زگیل تناسلی در اصفهان

پزشک موظف است قبل از شروع درمان، کلیه روش های درمانی را برای بیماران توضیح دهد و فرد را از عوارض، ریسک فاکتورها و فواید انتخاب روش درمانی آگاه سازد. مطب دکتر علیرضا عابدی در اصفهان آماده ارائه خدمت به شما عزیزان است. برای مراجعه به مطب، لطفا با شماره های درج شده در سایت تماس گرفته تا برای شما وقت قبلی تعیین شود.

سوالات متداول

از کجا بفهمیم که به ویروس زگیل تناسلی مبتلا شده ایم؟

پس از سپری شدن چند ماه از شروع آغاز ویروس در بدن، لکه هایی قهوه ای رنگ شروع به ظاهر شدن بر روی پوست می کند. در موارد حادتر، زگیل ها درشت هستند و در اندام های جنسی ظاهر می شوند.

آیا زگیل تناسلی فقط در اندام های جنسی ظاهر می شود؟

خیر. در صورتی که فرد رابطه دهانی داشته باشد در سقف دهان، انتهای حلق و لب ها زگیل ها رشد می کنند.

چگونه هموروئید و زگیل تناسلی را با هم دیگر اشتباه نگیریم؟

هموروئید شبیه به آبسه ریز پر شده از خون است و در انتهای مقعد ظاهر می شود و زگیل تناسلی حالت گل کلمی شکل دارد و سرجوش ها صاف نیست.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

Call Now Buttonتماس با مطب