کرایوتراپی در اصفهان از روش‌های نوین برای درمان ضایعات پوستی می‌باشد که مورد توجه قرار گرفته است. این روش درمانی برای بیماری‌های متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که با تشخیص پزشک انجام می‌شود.
در ادامه مقاله به بررسی این روش درمانی جدید می‌پردازیم.

کرایوتراپی چیست؟

کرایوتراپی اولین بار از اواخر سال 1890 میلادی در یونان آغاز شد. واژه‌ی کرایو به معنی سرما و تراپی به معنی درمان است که به آن سرمادرمانی نیز گفته می‌شود.
همانطور که گفته شد، این روش درمانی برای انواع زگیل‌ها، به خصوص زگیل‌های ناشی از رابطه جنسی، ضایعات عروقی و کنتاژیوروم‌ها موثر است.
کرایوتراپی در اصفهان در سه فاز مختلف انجام می‌شود:
1.انتقال حرارت: در مرحله اول، آماده‌سازی انجام می‌گیرد. به همین دلیل از نیتروژن مایع که کرایو نام دارد، استفاده می‌شود. نیتروژن به حرارت 196 درجه سانتی‌گراد می‌رسد و بر روی نقطه مورد نظر قرار می‌گیرد.
با توجه به اینکه این روش با کمی سختی همراه است اما درمان زگیل تناسلی در اصفهان با کرایوتراپی انجام می‌گیرد.
2.تخریب سلول‌ها: در فاز دوم، ضایعات پوستی را به سرعت با سرما ضعیف کرده و از بین می‌برند. سرد شدن این ضایعات باعث تخریب سلول‌های موجود می‌شود.
3.التهاب و بهبود: پس از گذراندن فاز دوم، زگیل دچار التهاب می‌شود، که نشاندهنده‌ی مرگ سلول‌ها است. در فاز سوم، بیمار باید مراقبت‌های پس از کرایوتراپی را انجام دهد تا از عوارض احتمالی جلوگیری شود.

کرایوتراپی زگیل تناسلی چیست؟

با توجه به اینکه زگیل تناسلی از طریق روابط جنسی منتقل می‌شود، جزء یکی از بیماری‌های ویروسی به حساب می‌آید. بنابراین روش‌های درمانی متفاوتی برای این بیماری وجود دارد. علاوه بر کرایوتراپی در اصفهان، لیزر زگیل تناسلی اصفهان از جمله روش‌های نوین و موثر در درمان این بیماری است.

عوارض بعد از کرایوتراپی

به طور کلی اگر تمامی روش‌های درمانی توسط پزشکی کم تجربه انجام شود، بروز عوارض جبران ناپذیر حتمی است. اما کرایوتراپی در اصفهان به تنهایی عوارض چندانی ندارد. ممکن است پس از درمان زگیل تناسلی، بیمار دچار تاول‌های شدید و سردرد شود. علاوه بر آن امکان تیره شدن پوست، عفونت و خونریزی نیز وجود دارد. در این شرایط سریعا به پزشک خود مراجعه کنید.
انواع روش‌های درمان زگیل تناسلی زنان در اصفهان توسط دکتر علیرضا عابدی انجام می‌شود.

تعداد جلسات کرایوتراپی در اصفهان

معمولا تعداد جلسات کرایوتراپی در اصفهان بر اساس نوع بیماری و شدت آن تعیین می‌شود. حدود پنج جلسه برای افرادی که بیماری کم عارضه و خفیف دارند، مناسب است. افرادی که دچار بیماری شدید هستند باید بین 10 الی 20 جلسه کرایوتراپی انجام دهند. در برخی موارد این تعداد جلسات نیز بیشتر می‌شود.
جلسات کرایوتراپی به فاصله‌ی دو الی سه روز در هفته انجام می‌شود.

سوالات متداول کرایو تراپی

آیا کرایوتراپی درد دارد؟
در هنگام انجام عمل ممکن است کمی احساس درد و سوزش داشته باشید که با بی‌حسی موضعی رفع می‌شود.

آیا کرایوتراپی برای لاغری موثر است؟
بله. به دلیل اینکه سلول‌های چربی به سرما حساس هستند، کرایوتراپی باعث از بین رفتن آنها می‌شوند.

کرایوتراپی دهانه رحم چیست؟
کرایوتراپی دهانه رحم باعث می‌شود زگیل تناسلی و سلول‌های پیش سرطانی این قسمت از بین بروند.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

Call Now Buttonتماس با مطب