واکسن زگیل تناسلی برای تمامی افراد جامعه واجب و ضروری است. این واکسن سبب می‌شود تا شما در طول دوران زندگی از ابتلا به ویروس HPV در امان بمانید. همان طور که می‌دانید این ویروس عامل بروز سرطان‌های مختلف مانند سرطان دهانه رحم، مقعد، ورودی واژن و…است و اگر پیشگیری‌های لازم برای آن اعمال نشود امکان آلودگی به این ویروس همیشه شما تهدید می‌کند. برای آگاهی شما در ارتباط واکسن زگیل تناسلی و تاثیرات آن بر روی سلامت افراد، در ادامه به طور مفصل در ارتباط با آن با شما عزیزان صحبت کردیم پس تا انتها مقاله با ما همراه باشید.

انواع واکسن زگیل تناسلی

ویروس HPV چیست؟

همان طور که گفتیم عامل بروز زگیل تناسلی در افراد ویروس HPV است. این ویروس به شدت واگیر دار بوده و از طریق تماس پوستی منتقل شود. ویروس HPV با توجه به میزان قدرت و سیستم ایمنی بدن بیماران، از فردی به فرد دیگر منتقل شده و شدت بروز آن در بدن هر فرد با دیگری متفاوت است.

بر خلاف تصور مردم، این ویروس عموما یک ویروس کم خطر شناخته می‌شود که در بدن بسیاری از افراد خود به خود و بدون بروز علائم خاصی از بین می‌رود اما در برخی دیگر از افراد این ویروس به شکل تهاجمی بروز پیدا کرده و علائم آن خود را نشان می‌دهند.

زمانی که این ویروس حالت تهاجمی به خود می‌گیرد اگر کنترل نشود ممکن است سبب ایجاد سرطان‌های بدخیم در ناحیه تناسلی و مقعد شود. ایجاد سرطان توسط این ویروس در خانم‌ها بیشتر از اقایان مشاهده می‌شود.

واکسن ویروس HPV چیست؟

واکسن ویروس HPV یا همان واکسن زگیل تناسلی دارای انواع مختلفی است که هر کدام بر اساس نیاز افراد در دز مختلفی به آن‌ها تزریق می‌شود. این واکسن‌ها هر سه می‌توانند از بروز انواع مختلف این ویروس جلوگیری کنند. در حال حاضر واکسن گارداسیل 9 در ایالات متحده آمریکا و سراسر جهان توزیع شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواع واکسن ویروس HPV به شرح زیر است:

واکسن گارداسیل، رایج‌ترین واکسن برای زگیل تناسلی

واکسن گارداسیل همان طور که گفته شد جز رایج‌ترین واکسن‌های موجود برای این ویروس است و افراد زیادی در سراسر دنیا از این واکسن استفاده میکنند. این واکسن دارای 4 دوز بوده و معمولا در فاصله 6 ماه یک بار تزریق می‌شوند. این واکسن را هم خانم‌ها و هم آقایان می‌توانند استفاده کنند.

خرید واکسن زگیل تناسلی اصفهان

واکسن سرواریکس، توصیه شده برای جلوگیری از سرطان رحم

واکسن سرواریکس در سال 2009 توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان واکسنی برای جلوگیری از سرطان رحم به مردم معرفی شد و تاکید کرد که بهتر است تمامی خانم‌ها این واکسن را تمامی دوزها دریافت کنند تا درصد ابتلا به سرطان رحم را کاهش دهند. این واکسن دارای 2 دور است که از سن 18 الی 45 سالگی قابل تزریق بوده و تاثیرات مثبت خود را بر جا می‌گذرد. برای اطلاع از روش قطعی درمان زگیل تناسلی این مقاله می‌تواند برای شما مفید باشد.

واکسن پاپیلوگارد داروی موثر ایرانی

واکسن HPV (Papilloguard) یک سرنگ از پیش پرشده برای تزریق عضلانی است. که در برابر سرطان دهانه رحم، سرطان ناشی از HPV از جمله سرطان مقعد، واکسن پاپیلوگارد قادر است در برابر دو نوع ۱۶ و ۱۸ از این ویروس که عامل اغلب زگیل‌های تناسلی است، مقاومت ایجاد نماید. داده‌های حاصل از چندین کارآزمایی بالینی بزرگ در مورد واکسن HPV ، اثر بسیار بالای واکسن را در برابر عفونت مقاوم با انواع HPV در خانم های در سنین 15-26 سال نشان داده است که پیش از واکسیناسیون در معرض انواع HPV قرار نگرفته‌اند .

واکسن پاپیلوگارد توسط جمعی از نخبگان و متخصصان کشور، شرکت نویان پژوهان زیست دارو پس از یک سال مطالعات و طراحی اولیه و سپس سه سال تحقیق و توسعه، تولید و وارد بازار شد.

واکسن پاپیلوگارد ایرانی
واکسن پاپیلوگارد داروی موثر ایرانی

همه افراد بین 9 تا 45 سال می‌توانند واکسن پاپیلوگارد را برای محافظت از خود در برابر زگیل‌های تناسلی و یا انواع مختلف HPV که می‌توانند عامل سرطان باشند، دریافت کنند. توصیه می‌شود که کودکان در سن 11 یا 12 سالگی این واکسن را دریافت کنند تا قبل از اینکه ازنظر جنسی فعال شوند در برابر HPV محافظت گردند. بااین‌حال، صرف‌نظر از سن خود، با پزشک مشورت کنید تا در صورت تشخیص او، واکسن پاپیلوگارد را دریافت کنید.

 عوارض جانبی زگیل تناسلی

عوارض واکسن زگیل تناسلی مربوط به 1 روز پس از تزریق هستند و به مرور زمان از بین می‌روند. اگر این علائم تا چند روز پس از تزریق ادامه داشت کمتر از 24 ساعت به پزشک مراجعه کنید. عوارض شایع پس از تزریق واکسن ویروس HPV شامل موارد زیر است:

 • حالت تهوع و استفراغ
 • تب
 • سرگیجه
 • درد خفیف
 • ورم
 • خارش و قرمزی محل تزریق

پس از تزریق معمولا بیماران 15 الی 20 دقیقه تحت نظارت پزشک هستند تا علائم آن‌ها کاملا بررسی شود. معمولا 99 درصد افراد بعد از 1 روز اعلام آن ها کاملا از بین می‌رود.

چه کسانی می‌توانند از واکسن HPV استفاده کنند؟

استفاده از واکسن HPV در انواع مختلف باید با توجه به شرایط بیمار انجام شود. در واقع می‌توان گفت اکثر افراد می‌تواند از این واکسن‌ها برای پیشگیری از بیماری‌های مقاربتی استفاده کنند اما تعدادی از افراد باید حتما قبل از اقدام برای استفاده از واکسن زگیل تناسلی‌، حتما با پزشک خود مشورت کنند. ما در ادامه به طور خلاصه مواردی که از تزریق واکسن باید در نظر بگیرید را بیان کرده‌ایم:

 • زنان باردار نباید واکسن‌های مرتبط با ویروس HPV را تزریق کنند
 • این واکسن‌های عموما برای زنان بین 12 الی 26 سال توصیه می‌شود
 • بهتر است تزریق قبل از شروع رابطه فعال جنسی در افراد باشد
 • استفاده از این آمپول محدودیت جنسیتی نداشته و دختران و پسران می‌توانند از آن استفاده کنند
 • این واکسن برای افرادی که به طور دائمی از قرص‌های سرکوبگر ایمنی استفاده می‌کنند، مناسب نخواهد بود

تعداد مراحل تزریق واکسن گارداسیل چقدره؟

افراد معمولی هم میتوانن این واکسن رو تزریق کنن ، واکسن رو 12 تا 13 سال میزنند الان تا 45 سال هم میتونید بزنید. ولی به خانم های بالاتر از 45 سال هم میدیم برای اینکه به هیچ وجه ضرر و زیانی نداره.

برای بچه های 12 تا 13 ساله اونایی که رابطه ی جنسی نداشتن 2 بار میزنند.  یکی الان و یکی 6 ماه بعد ولی برای کسایی که زگیل داشتن طی سه مرحله 1 بار الان میزنند … 2 ماه بعد …و بعد 4 ماه بعد از اون میزنند.

پس از تزریق این واکسن، بهتر است از تماس جنسی حداقل برای ۳ ماه اجتناب شود تا واکسن به خوبی در بدن عمل کند.

قیمت واکسن زگیل تناسلی در اصفهان

قیمت واکسن زگیل تناسلی بسته به نوع واکسن و شماره دز آن متفاوت بوده و نمی‌توان برای آن از یک عدد ثابت استفاده کرد. در واقع قیمت این محصولات در هلال احمر نسبت به داروخانه‌ها ارزان‌تر است.

با توجه به آخرین قیمت، این واکسن گارداسیل در هلال احمر اصفهان مبلغی حدود 700 هزار تومان دارد. خرید این واکسن بصورت آزاد و در داروخانه های خاص البته محصول خارجی 700 الی یک میلیون و 900 هزار تومان قیمت دارد.

محصول ایرانی واکس پاپیلوگارد در اکثر داروخانه ها موجود است قیمتی حدود 850 هزارتومان دارد.

عوارض واکسن زگیل تناسلی

خرید واکسن زگیل تناسلی در اصفهان

خرید واکسن زگیل تناسلی در اصفهان نیاز به دانش و اطلاعات دقیق درباره این دارو دارد. ممکن است شما برای خرید آن به مراکز غیر معتبر مراجعه کنید و در نهایت با مشکلات مختلفی از قبیل اصل نبودن محصول، اشتباه بودن دز آن، برند نامشخص و…مواجه شوید. پس بهتر است برای خرید این واکسن ویروس HPV به پزشک مراجعه کنید تا اطلاعات دقیق برای خرید این محصول را دریافت کنید.

بهترین واکسن زگیل تناسلی چیست؟

همان طور که گفتیم در حال حاضر بهترین واکسن برای زگیل تناسلی، واکسن گارداسیل و واکسن پاپیلوگارد ایرانی است. این محصول و به شما کمک می‌کند تا با استفاده از آن از بیماری‌های مقاربتی حاصل شده از این ویروس در امان بمانید. واکسن گارداسیل برای خانم‌ها و آقایان مناسب بوده و تماس افراد می‌توانند تحت نظر پزشک، تزریق این واکسن را انجام دهند.

تزریق واکسن ویروس HPV را در برنامه سلامت خود قرار دهید

در این مقاله سعی کردیم به طور تخصصی در ارتباط با ویروس HPV و واکسن زگیل تناسلی با شما عزیزان صحبت کنیم. همان طور که گفتیم این ویروس واگیردار بوده و از شخصی به شخص دیگر در اثر تماس پوست با آن منتقل می‌شود. واکسن‌های مختلفی برای این بیماری وجود دارد که امروزه بیشتر از گارداسیل استفاده می‌شود. اگر همچنان سوال و یا ابهامی در این زمینه برای شما باقی مانده است با کارشناسان ما تماس گرفته و مشاوره رایگان بهره‌مند شوید. از این که تا پایان مقاله با همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

Call Now Buttonتماس با مطب