اگر به زگیل تناسلی مبتلا شده اید آن را جدی بگیرید. در صورت سهل انگاری و بزرگتر شدن زگیل های تناسلی ممکن است به سرطان دچار شوید. بسیاری از افراد به علت شرم و خجالت از مراجعه به متخصص زگیل تناسلی اجتناب می کنند و در اینترنت به دنبال پماد یا دارویی هستند که بتوانند با خود درمانی مشکل را حل کنند.

نه تنها با خود درمانی مشکل حل نمی شود، بلکه ممکن است بیماری از ریشه درمان نگردد و ویروس ها داخل بدن باقی بماند. پیشنهاد ما این است که به دکتر خوب برای درمان زگیل تناسلی در اصفهان مراجعه نمایید.

یک پزشک مجرب ابتدا بیمار را کامل معاینه می نماید و با آگاهی یافتن از سوابق بیماری های دیگر او، رابطه جنسی مشکوک، اطلاع از وضعیت روحی فرد و دیگر عوامل بهترین روش درمانی را به کار می گیرد.

عفونت زگیل تناسلی و راه های درمان آن

زگیل تناسلی یکی از سویه های ویروس پاپیلومای انسانی می باشد.

پاپیلوما چیست؟ به تومورهای غیرسرطانی پوست پاپیلوما گفته می شود. جالب است بدانید که این ویروس ممکن است دو سال در بدن شما باقی بماند و شما هیچ گونه علائمی را احساس نکنید. در اکثر موارد ویروس به خودی خود درمان می شود. به عبارتی سیستم ایمنی بدن با عفونت ها مبارزه می کند و ویروس را از ریشه نابود می نماید.

بیشتر بخوانید: زگیل تناسلی بدخیم چیست

اما در برخی موارد ویروس داخل بدن از بین نمی رود و گسترش می یابد. نتیجه گسترش ویروس، نمایان شدن آن بر روی سطح پوست است. به عبارتی تکه های گوشتی شبیه به جوش که حالت سرصافی ندارند و به گل کلم شبیه هستند بر روی اندام های جنسی فرد ظاهر می شود.

اما باید یادآوری کنیم، نیازی نیست که نگران باشید. اگر دائما توسط دکتر زگیل تناسلی چکاپ شوید، به راحتی می توانید این ویروس را شکست دهید و از انواع سرطان ها در بدن جلوگیری نمایید.

راه های درمان زگیل تناسلی

راه های درمانی متعددی برای از بین بردن زگیل تناسلی در مردان و زنان وجود دارد که پزشک با معاینه بدن تصمیم می گیرد کدام روش را برای درمان انتخاب کند.

  • کرایوتراپی
  • الکتروکوتر
  • لیزر CO2
  • دارو درمانی و تجویز پماد موضعی
  • پلاسما تراپی

در روش های کرایوتراپی یا سرما درمانی، لیزر درمانی و پلاسما تراپی زگیل های تناسلی به طور دائمی نابود می شوند. برای زگیل های تناسلی خفیف که حالت لکه ای دارند و هنوز رشد نکرده اند پزشک ممکن است پماد تجویز نماید.

بیشتر بخوانید: درمان زگیل تناسلی زنان در اصفهان

برای زگیل هایی که درشت هستند و فرد را آزار می دهند زگیل تناسلی با لیزر CO2 برداشته می شود. روش کرایوتراپی یا سرما درمانی از روش های محبوب درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان محسوب می گردد. با نیتروژن مایع موضع را سرد می کنند و بر اثر سرمای ایجاد شده زگیل ها تغییر رنگ داده و به تدریج می میرند. اما لازم است پس از کرایوتراپی به توصیه های پزشک متخصص زگیل تناسلی در اصفهان و یا هر پزشک دیگری که این کار را برایتان انجام می دهد، گوش کنید.

پس از کرایو، پوست قرمز شده و ورم هایی ایجاد می گردد. تا مدتی که زگیل ها از بین نرفته اند و درمان ادامه دارد، نباید با شریک خود رابطه جنسی داشته باشید.

تقویت سیستم بدنی برای جلوگیری از عود تبخال تناسلی بایستی سیستم ایمنی بدن را تقویت کرد و در سطح بالایی نگه داشت و مهم ترین عوامل افزایش توان سیستم ایمنی بدن عبارتند از: پرهیز از موقعیت های استرس زا کسب توانمندی مدیریت استرس خواب مناسب پرهیز از فعالیت های بدنی شدید که باعث خستگی مفرط بشه استفاده از مواد غذایی طبیعی که سیستم ایمنی را تقویت می کنند مثل: چای سبز، سیر تازه، لیموترش، کلم بروکلیو در کل میوه جات و سبزیجات تازه

دلایل ایجاد زگیل تناسلی در مردان و زنان

  • رابطه با شرکای جنسی متعدد
  • آگاهی نیافتن از سلامت جنسی فردی که می خواهید با او رابطه داشته باشید
  • داشتن رابطه جنسی با فردی که ناقل ویروس زگیل تناسلی است

بر اثر تماس پوست به پوست زگیل تناسلی در زنان و مردان ایجاد می شود. حتی انتقال زگیل تناسلی از طریق استخر نیز امکان پذیر است. در این حالت زگیل از طریق کف پا ممکن است به بدن فرد سالم انتقال یابد. به همین دلیل است که در استخرهای عمومی از کلر برای ضدعفونی کردن آب استفاده می شود.

حتی از طریق داشتن رابطه جنسی مقعدی نیز ممکن است ویروس زگیل تناسلی وارد بدن فرد شود. برای از بین بردن زگیل های مقعدی باید از روش لیزر درمانی استفاده کرد و دکتر خوب برای درمان زگیل تناسلی در اصفهان به درمان کامل این عارضه می پردازد.

توصیه می شود که اگر همسر شما به عارضه زگیل تناسلی مبتلا است، شما هم لازم است نزد پزشک زگیل تناسلی مراجعه نماید. متاسفانه نمی توان با آزمایش خون و ادرار متوجه شد که در بدن فرد ویروس زگیل تناسلی وجود دارد یا خیر. اما برای خانم ها با تست پاپ اسمیر می توان متوجه شد که فرد زگیل تناسلی دارد یا خیر.

بهترین دکتر زگیل تناسلی اصفهان

دکتر علیرضا عابدی دکتر زگیل تناسلی اصفهان در اصفهان به درمان زگیل تناسلی در خانم ها و آقایان می پردازد. که به هموطنان خدمت رسانی می نمایند. برای مراجعه به مطب کافی است با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا عدم درمان زگیل تناسلی منجر به ایجاد سرطان خواهد شد؟

در صورت سهل انگاری فرد ممکن است فرد به سرطان رحم، آلت تناسلی و دیگر سرطان ها مبتلا گردد.

درمان خانگی زگیل تناسلی چیست؟

در صورت خفیف بودن عارضه، می توان با نشستن در وان آب با ترکیب سرکه سیب این بیماری را درمان کرد. البته ممکن است مجددا عود نماید.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

Call Now Buttonتماس با مطب