درمان زگیل تناسلی زنان در اصفهان با موثر ترین روش

درمان زگیل تناسلی زنان در اصفهان

زگیل تناسلی، مهمان ناخوانده ای است که می تواند زندگی جنسی شما را تحت تاثیر قرار دهد. شاید فکر کنید زگیل تناسلی در زنان بی خطر است، اما واقعیت این است که این بیماری می تواند بر سلامت جسمی و روانی شما تاثیر منفی بگذارد. ضایعات زشت و دردناک زگیل می تواند منجر به از دست دادن اعتماد به نفس شود و حتی سرطان دهانه رحم را به دنبال داشته باشد. اولین گام برای داشتن یک درمان موفق، انتخاب پزشک ماهر و مناسب است. درمان زگیل تناسلی زنان در اصفهان توسط باتجربه‌ترین و حاذق‌ترین پزشکان انجام می‌شود. تخصص‌های زیادی برای درمان این بیماری وجود دارد و از آنجایی که این بیماری مربوط به ناحیه تناسلی است، باید پزشکی متخصص برای درمان انتخاب شود. انتخاب پزشک مناسب برای درمان زگیل تناسلی زنان در اصفهان باید بر اساس معیارهای مشخص تعیین گردد.

پس چطور می توانید از خودتان در برابر این بیماری محافظت کنید؟

قبل از هر چیز در این مقاله سعی داریم نکات مربوط به زگیل تناسلی را بدانیم و پس از آن، معیارهای تعیین چند پزشک خوب را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

معمولا اکثر افراد زگیل تناسلی را با تبخال تناسلی اشتباه می‌گیرند که این مسئله خود عامل گسترش بیماری است. به همین دلیل در ابتدا به بررسی راه‌های درمان زگیل تناسلی زنان در اصفهان می‌پردازیم.

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی یکی از شایع ترین بیماری های مقاربتی در زنان است که می تواند آسیب های جدی به سلامت جنسی و روانی وارد کند. اگرچه این بیماری ویروسی خوش خیم است، اما درمان آن مشکل و چالش برانگیز بوده و عوارضی همچون سرطان دهانه رحم را در پی دارد.

زگیل تناسلی یک عفونت پوستی شایع در ناحیه تناسلی زنان است که توسط ویروس پاپیلوم انسانی ایجاد می شود. این ویروس از طریق تماس جنسی، لمس مستقیم و حتی از طریق اشیاء آلوده منتقل می گردد.

در اثر ابتلا به این ویروس، توده های کوچک، زبر و گاهی دردناکی به نام زگیل بر روی اندام تناسلی ظاهر می شود. این زگیل ها می توانند روی لبها، واژن، دهانه رحم، مقعد و مناطق اطراف آن دیده شوند. در برخی از زنان زگیل ها بدون علامت هستند اما در برخی دیگر سبب خارش، درد و حتی خونریزی می شوند. خوشبختانه پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی با رعایت بهداشت فردی و اجتناب از رفتارهای پرخطر جنسی امکان پذیر است.

در ادامه به بررسی علل ایجاد این عارضه پوستی و نحوه درمان آن می پردازیم.

راه های پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی

استفاده از کاندوم در هر نوع رابطه جنسی اعم از واژینال، مقعدی یا دهانی، مهم ترین راه پیشگیری از زگیل تناسلی در زنان است. همچنین کاهش تعداد شرکای جنسی و خودداری از رابطه با افرادی که سابقه زگیل دارند، می تواند خطر ابتلا را کاهش دهد. واکسیناسیون HPV نیز در دختران نوجوان قبل از شروع فعالیت جنسی، اثر بسزایی در پیشگیری دارد. علاوه بر این، انجام معاینات منظم سالانه برای تشخیص زودهنگام و درمان به موقع، نقش مهمی در پیشگیری از پیشرفت بیماری دارد. برای جلوگیری از ابتلا به این عارضه، رعایت بهداشت فردی ناحیه تناسلی نیز به شدت توصیه می شود.

به طور کلی راه های مختلفی برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی در زنان وجود دارد که به صورت مختصر شامل موارد زیر است:

 • از روابط جنسی با شرکای متعدد پرهیز کنید
 • حتما از کاندوم در هر نوع رابطه جنسی استفاده کنید
 • واکسن HPV را در سنین توصیه شده تزریق کنید
 • از لمس مستقیم ضایعات زگیل اجتناب کنید.
 • بهداشت فردی مناسبی داشته باشید

درمان زگیل تناسلی زنان

درمان زگیل تناسلی زنان می تواند گاهی طاقت فرسا باشد، اما نگران نباشید؛ راهکارهای درمانی موثری وجود دارد که می توانند به سرعت زگیل های مزاحم را از بین ببرند. اول از همه، داروهای ضد ویروسی و موضعی که پزشک تجویز می کند، معمولاً خیلی موثرند. با استفاده از این کرم ها و قطره ها، زگیل ها طی چند هفته خشک می شوند و محو می گردند.

اگر داروهای موضعی موثر واقع نشدند، روش های جراحی مثل لیزر زگیل (بهترین انتخاب)، سوزاندن زائده ها با الکتروکوتر، کرایوتراپی زگیل ها نیز گزینه های خوبی هستند. البته بعد از جراحی نیاز به مراقبت های ویژه ای دارید تا بهبودی سریعتر حاصل شود

درملن زگیل تناسلی زنان در اصفهان

درمان زگیل تناسلی در اصفهان به تعداد، سایز و محل زگیل وابسته است. ممکن است برای درمان، پزشک پماد و مایعات مخصوصی را برای ناحیه‌ی زگیل و زخم تجویز کند ( این روش در شرایطی که بیماری حاد نیست استفاده می‌شود ). در شرایط حاد و پیشرفت بیماری، از روش‌هایی مانند فریز با نیتروژن، سوزاندن، جراحی برای برداشت ضایعات و جراحی با لیزر نیز استفاده می‌شود. درمان دارویی زگیل تناسلی ممکن است کمی دیرتر از سایر روش‌ها نتیجه بدهد. اما در هر صورت، انتخاب روش درمان به تشخیص پزشک و میزان حاد بودن بیماری وابسته است. افرادی که در ناحیه‌ی زگیل احساس خارش و سوزش دارند می‌توانند از دوش آب گرم استفاده کنند. توجه داشته باشید که بعد از حمام دوش آب گرم، ناحیه زگیل را خشک کنید. سعی کنید تا پایان دوره‌ی درمان، از صابون و لوسیون استفاده نکنید. درمان سرطان دهانه‌ی رحم نیز با رادیودرمانی و شیمی درمانی انجام می‌شود.

به طور کلی شیوه های رایج درمان اچ پی وی عبارتند از:

 • پماد زگیل برای کنترل و درمان بیماری
 • درمان با لیزر
 • کرایوتراپی
 • سوزاندن زائده ها با الکتروکوتر
 • درمان خانگی
 • دارو درمانی
 • عمل جراحی

همانطور که گفتیم زگیل تناسلی یکی از انواع شایع بیماری های مقاربتی در زنان است که درمان آن می تواند گاهی دشوار باشد. اما خوشبختانه امروزه گزینه های درمانی متنوعی برای زگیل تناسلی زنان در اصفهان وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

پماد زگیل برای کنترل و درمان بیماری

پمادهای ضد زگیل گزینه مناسبی برای درمان و کنترل زگیل های تناسلی خفیف و متوسط زنان در اصفهان هستند. این پمادها حاوی موادی مانند پودوفیلوتوکسین، ایمی کوئیمود و آسیکلوویر هستند که با مهار ویروس HPV باعث از بین رفتن زگیل می شوند. مزیت پمادها این است که به راحتی قابل استفاده هستند  و نیاز به مراجعه به پزشک ندارند. همچنین اثربخشی خوبی داشته و عوارض جانبی کمتری نسبت به درمان های تهاجمی مثل لیزر و جراحی دارند. پماد زگیل باید به طور مرتب و مطابق دستور پزشک روی زگیل ها استفاده شود تا اثربخشی آن بیشتر شود. معمولاً پس از چند هفته استفاده از پماد، زگیل ها کوچک شده و از بین می روند.

درمان زگیل تناسلی زنان با دارو درمانی

خوشبختانه زگیل تناسلی از طریق دارودرمانی قابل کنترل است. داروهای ضد ویروسی مانند آسیکلوویر، فامسیکلوویر و والاسیکلوویر از پر طرفدار ترین و محبوب ترین داروها در درمان زگیل هستند که کاربرد های زیادی دارند. این داروها عملکرد ویروس پاپیلومای انسانی که عامل ایجاد زگیل است را کنترل می کنند و باعث از بین رفتن زگیل می شوند. البته در مواردی که زگیل خیلی گسترده و وخیم باشد، ممکن است دارو درمانی با درمان های تهاجمی ترکیب شود و در کنار درمان های دیگر استفاده شود. همچنین از داروهایی مانند پودوفیلوتوکسین، بلئومایسین و اینترفرون نیز برای تحریک سیستم ایمنی بدن و مبارزه بهتر با ویروس استفاده می شود. البته لازم به ذکر است که متاسفانه این داروها عوارض جانبی بیشتری دارند.

نکته ای که باید بدانید این است که دارو درمانی در اصفهان معمولاً برای درمان زگیل های خفیف و متوسط در زنان موثر است. با توجه به نکاتی مثل رعایت دوره کامل درمان، عدم قطع مصرف خودسرانه دارو و مراجعه منظم به پزشک، می توانید شانس موفقیت در درمان را بالا تر ببرید.

لیزر زگیل تناسلی زنان

برای درمان زگیل تناسلی زنان در اصفهان از روش لیزر درمانی نیز استفاده می‌شود. این روش با ساطع کردن اشعه‌های لیزر باعث تخریب سلول‌های آلوده به ویروس می‌شود. برای لیزر زگیل تناسلی در اصفهان می‌توانید به مطب دکتر علیرضا عابدی، متخصص اورولوژی و مجاری ادراری مراجعه کنید.

کرایوتراپی برای درمان زگیل تناسلی زنان

کرایوتراپی یکی از روش های درمانی جدید و مؤثر در از بین بردن و درمان زگیل های تناسلی زنان در اصفهان است. این روش با استفاده از سرمادرمانی موضعی، زگیل ها را از بین می برد. در فرایند انجام این درمان، از یک گاز مایع مخصوص به نام نیتروژن مایع استفاده می شود. این گاز وقتی روی پوست اعمال می شود، دمای آن ناحیه را تا -20 درجه سانتی گراد کاهش می دهد و باعث منجمد شدن و نابودی سلول های زگیل می گردد. یکی از مزیت های خوب این روش این است که گاز مایع، تنها روی لایه های سطحی پوست اثر می کند و بقیه بافت ها آسیب نمی بینند.

مزایای دیگر آن این است که، غیرتهاجمی است و عوارض آن نسبت به روش های جراحی است. همچنین این روش درد چندانی ندارد و نیازی به بیهوشی نیست. البته پس از کرایوتراپی، ممکن است محل درمان دچار قرمزی شود و تاول خفیفی زده شود که به سرعت برطرف می گردد.

به طور کلی کرایوتراپی یک روش مناسب، ایمن و بدون درد برای درمان زگیل های تناسلی زنان به شمار می رود که حتی می تواند جایگزین روش های تهاجمی تر مثل لیزر و جراحی شود.

سوزاندن زائده ها با الکتروکوتر

الکتروکوتریزیشن یا سوزاندن الکتریکی زائده های پوستی، یکی دیگر از روش های ایمن و مؤثر برای برداشتن و درمان زگیل تناسلی و زائده های پوستی زنان در اصفهان است. در این روش با استفاده از جریان الکتریکی، زائده های پوستی به طور کنترل شده ای سوزانده می شوند. برای انجام این روش درمانی، ابتدا پوست محل مورد نظر ضدعفونی و بی حس می شود. سپس یک الکترود کوچک به شکل یک حلقه فلزی بر روی زائده قرار داده می شود که با اتصال الکترود به دستگاه الکتروکوتر، جریان الکتریکی از طریق حلقه فلزی عبور می کند و باعث گرم شدن سریع زائده و سوختن بافت آن می شود. البته دما به اندازه ای افزایش می یابد که فقط بافت هدف از بین برود و به بافت های اطراف آسیبی نرسد.

این روش نسبت به جراحی، کم درد تر است و نیاز به بخیه زدن ندارد. همچنین زمان بهبودی آن سریعتر بوده، بنابراین خطر عفونت پایین می آید.

عمل جراحی

در مواردی که زگیل تناسلی زنان شدید و بزرگ است طوری  که سایر درمان ها مؤثر نبوده، ممکن است نیاز به جراحی باشد. در عمل جراحی زگیل تناسلی، تحت بیهوشی عمومی ی قرار می گیرید و جراح با استفاده از ابزارهای جراحی و به کمک میکروسکوپ، بافت های حاوی ویروس را جدا می کند و زخم را بخیه می زند.

عمل جراحی معمولاً در مواردی که زگیل بسیار گسترده باشد یا در نواحی حساس مثل دهانه رحم، کلیتوریس و مجرای ادراری رخ دهد، انجام می شود. همچنین اگر زگیل منجر به تغییر شکل اندام ها شده باشد نیز ممکن است نیاز به جراحی باشد. در عمل جراحی، زگیل به طور کامل برداشته می شود و احتمال بازگشت آن بسیار کم است. البته پس از عمل مدتی طول می کشد تا زخم التیام یابد.

درمان خانگی زگیل تناسلی زنان در اصفهان

علاوه بر درمان هایی که پیش تر به آن اشاره کردیم، روش های خانگی مفیدی نیز برای درمان زگیل تناسلی زنان دراصفهان وجود دارد که البته نباید جایگزین درمان های اصولی شوند.

یکی از رایج ترین درمان خانگی زگیل تناسلی، استفاده از سرکه سیب است. سرکه سیب حاوی اسید استیک است که خاصیت ضدویروسی داشته و می تواند ویروس HPV را غیرفعال کند. خیس کردن یک پنبه در سرکه و گذاشتن آن روی زگیل برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه، روزی چندبار، می تواند به از بین رفتن زگیل کمک کند.

استفاده از ژل آلوئه ورا نیز توصیه می شود. آلوئه ورا حاوی موادی مثل پلی ساکاریدهاست که خاصیت ضدالتهابی و ضدویروسی دارند.  همچنین می توانید از چای سبز که حاوی آنتی اکسیدان است، به صورت موضعی استفاده کنید. نوشیدن چای سبز نیز برای تقویت سیستم ایمنی مفید است.

عوارض احتمالی عدم درمان و روش های مراقبت پس از درمان

عدم درمان به موقع زگیل تناسلی در زنان می تواند منجر به عوارض جدی ای شود. به طوری که ممکن است زگیل ها بزرگ تر شوند و به جاهای دیگر نیز سرایت کنند. زگیل های بزرگ و گسترده ممکن است باعث تغییر شکل اندام های تناسلی شده و حتی به سرطان تبدیل گردند.  همچنین زگیل های موجود در ناحیهٔ مهبل و دهانهٔ رحم، می توانند منجر به مشکلاتی مثل التهاب، خونریزی و درد هنگام رابطه جنسی شوند. حتی احتمال ناباروری و زایمان زودرس نیز وجود دارد.

پس از درمان زگیل، رعایت نکاتی برای پیشگیری از بازگشت و عفونت مجدد ضروری است. برخی از این نکات عبارتند از:

 • استفاده از کاندوم در هر نوبت رابطه جنسی
 • خودداری از رابطه جنسی در طول دوره درمان
 • رعایت بهداشت ناحیه تناسلی
 • حفظ بهداشت فردی و اجتناب از تماس نزدیک با افراد آلوده
 • مصرف منظم ویتامین هایی مثل A و C برای تقویت سیستم ایمنی

به طور کلی، توجه به بهداشت فردی و پیگیری های پزشکی، نقش بسزایی در پیشگیری از عود و عوارض زگیل تناسلی در زنان دارد.

بهترین دکتر برای درمان زگیل تناسلی زنان در اصفهان

برای درمان زگیل تناسلی، مراجعه به اورولوژیست و پزشک متخصص زنان و زایمان توصیه می شود. پزشک زنان با معاینه بالینی دقیق می تواند تشخیص زگیل تناسلی را تأیید کرده و نوع آن را مشخص نماید. سپس با توجه به شدت بیماری، محل و نوع زگیل، روش درمانی مناسب از قبیل داروهای ضد ویروسی موضعی، لیزردرمانی، برداشتن جراحی زگیل و یا حتی برداشتن ناحیه آسیب دیده را تجویز می کند. همچنین پزشک زنان می تواند در خصوص پیشگیری از انتقال بیماری و عود مجدد آن شما را راهنمایی کند. بنابراین توصیه می شود در صورت مشاهده هرگونه علامت مشکوک به زگیل تناسلی، سریعاً به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید.

زگیل تناسلی علاوه بر به وجود آوردن ظاهری ناخوشایند، باعث بروز عارضه‌های جدی می‌شود. این عوارض باعث به خطر انداختن سلامت افراد می‌شود. برخی افراد ممکن است درمان‌های خانگی را به شما پیشنهاد دهند. این درمان‌ها ممکن است تا حدودی موثر واقع شوند اما ویروس را به طور کلی از بین نمی‌برند. مراجعه به بهترین دکتر زگیل تناسلی زنان از مطمئن‌ترین روش‌های موثر در درمان بیماری است.

بهترین دکتر برای درمان زگیل تناسلی

نحوه انتخاب پزشک خوب

برای انتخاب بهترین دکتر درمان زگیل تناسلی در اصفهان مناسب برای درمان زگیل تناسلی زنان در اصفهان باید چند نکته‌ی مهم را در نظر داشته باشید: تخصص پزشک: این بیماری به دلیل حساسیت بالایی که دارد باید توسط پزشک متخصص زگیل تناسلی درمان شود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، تقریبا تمامی پزشکان رزومه و اطلاعات را در شبکه‌های اجتماعی در اختیار بیماران قرار می‌دهند. شما با مطالعه‌ی رزومه، می‌توانید پزشک مناسب خود را انتخاب کنید. بازخورد کاربران در صفحات مختلف، تصمیم گیری را برای شما آسان‌تر خواهد کرد. محیط مناسب: از دیگر مواردی که باعث می‌شود شما احساس راحتی داشته باشید، محیط مناسب است. محیط مورد نظر باید دارای فضای کاملا بهداشتی و استریل شده باشد. رعایت نکات بهداشتی در این محیط، از انتقال ویروس از فرد به فرد دیگر جلوگیری می‌کند.

نتیجه گیری

زگیل تناسلی یکی از شایع ترین بیماری های آمیزشی در بین زنان است که علی رغم خوش خیم بودن، می تواند آسیب های جبران ناپذیری به سلامت جسمی و روانی آنان وارد کند. این بیماری ویروسی از طریق تماس جنسی منتقل شده و باعث ایجاد توده های پوستی در ناحیه تناسلی می گردد. آگاهی از عوامل خطرساز، راه های انتقال، علائم بالینی، روش های تشخیص و درمان های پزشکی و خانگی زگیل تناسلی، بسیار حائز اهمیت است. همچنین پیشگیری از ابتلاء به این بیماری با رعایت نکات بهداشت فردی و اجتناب از رفتارهای پرخطر جنسی امکان پذیر می باشد.

سوالات متداول درمان زگیل تناسلی زنان در اصفهان

چه دارو هایی برای درمان زگیل تناسلی زنان مناسب است؟

رایج ترین داروهای مورد استفاده عبارتند از: آسیکلوویر، فامسیکلوویر، والاسیکلوویر، ایمی کوئیمود، پودوفیلوتوکسین و اینترفرون. این داروها اثرات ضد ویروسی و تقویت کننده سیستم ایمنی دارند.

آیا کرایوتراپی روش مناسبی برای درمان زگیل تناسلی است؟

بله، کرایوتراپی یک روش مؤثر، غیرتهاجمی و کم درد برای درمان زگیل است و می تواند جایگزین روش های تهاجمی تر شود. البته در موارد شدید ممکن است نیاز به ترکیب با سایر روش ها باشد.

آیا عمل جراحی تنها گزینه برای درمان زگیل های شدید است؟

خیر، اگرچه جراحی گزینه مناسبی برای زگیل های شدید و مقاوم به درمان است، اما همیشه آخرین گزینه محسوب می شود. بسته به مورد، ترکیب درمان های دارویی، لیزر درمانی یا کرایوتراپی ممکن است بتواند جایگزین مناسبی برای جراحی باشد.

آیا پمادهای ضد زگیل برای درمان مؤثر هستند؟

بله، پمادهای حاوی مواد ضد زگیل می توانند برای درمان زگیل های خفیف و متوسط مفید باشند. این پمادها کاربرد آسانی داشته و عوارض کمتری نسبت به سایر روش ها دارند. البته در موارد شدید بهتر است با نظر پزشک ترکیب شوند.

 

3 دیدگاه دربارهٔ «درمان زگیل تناسلی زنان در اصفهان با موثر ترین روش»

 1. بازتاب: درمان زگیل در اصفهان | بهترین راهکار درمان زگیل

 2. سلام وقتتون بخیر
  من چند روز پیش رفتم استخر عمومی و خیلی شلوغ بود بعد برگشت سوزش داشتم و خارش رحم امروز متوجه شدم زخم های تقریبا شبیه زگیل هست استخر باعث همچن چیزی میشود

  1. دکتر علیرضا عابدی

   اگر رابطه جنسی نداشته باشید بله احتمالش بدلیل آلوده بودن استخر ممکن گرفته باشید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Buttonتماس با مطب