درمان زگیل در اصفهان با موثر ترین روش | برداشتن زگیل در اصفهان

درمان زگیل در اصفهان

انتخاب پزشک مناسب برای درمان زگیل در اصفهان دغدغه‌ی همیشگی افراد مبتلا است. بسیاری از افرادی که دچار بیماری زگیل تناسلی می‌شوند، با روش‌های درمان آشنایی ندارند؛ به همین دلیل جستجو و انتخاب پزشک متخصص برای آنها کمی دشوار است.
ما سعی داریم در این مقاله به بررسی روش‌های درمان زگیل در اصفهان بپردازیم.
در ابتدا با چشم اندازی به این بیماری، می‌خواهیم بدانیم که زگیل تناسلی چیست و چگونه به وجود می‌آید؟

انواع زگیل ها

ویروس HPV به دو نوع پوستی و تناسلی دسته بندی می‌شود.
1.زگیل پوستی
بیشتر زگیل‌ها از نوع پوستی هستند. این زگیل‌ها بر روی سینه، بازو، دست و پا ایجاد می‌شود. زگیل‌های پوستی با زگیل‌های تناسلی متفاوت هستند و معمولا خطری برای فرد مبتلا ندارند.
2زگیل تناسلی
زگیل تناسلی نوعی بیماری ویروسی می‌باشد که ممکن است به صورت برجسته یا هم سطح پوست بر روی دستگاه تناسلی و اطراف آن ظاهر شود که علت نامگذاری آن به همین دلیل است.
این بیماری از شایع‌ترین عفونت‌های مقاربتی است که در اثر ویروس پاپیلومای انسانی ( HPV ) به وجود می‌آیند.
زگیل‌ها معمولا به صورت جداگانه یا دسته‌های چندتایی ظاهر می‌شوند و همرنگ پوست یا کمی تیره‌تر هستند.
زگیل‌های تناسلی دارای اندازه‌های ریزی هستند که بزرگ‌ترین آنها اندازه‌ای حدود پنج میلی‌متر دارد.

بیشتر بخوانید: درمان خانگی زگیل تناسلی

ویروس پاپیلومای انسانی ( HPV )

همانطور که در مطالب فوق ذکر شد، ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV از شایع‌ترین بیماری‌های عفونی مقاربتی است. تقریبا تمامی زنان و مردان در دوره‌ی فعالیت جنسی خود به این ویروس دچار می‌شوند. در برخی افراد این ویروس به صورت زگیل‌های تناسلی ظاهر می‌شود.
HPV در نواحی مختلفی مانند روی پوست، اندام‌های تناسلی، دهانه‌ی رحم و سایر نواحی بدن ایجاد می‌شود.
HPV ممکن است چند نوع بیماری‌های متفاوتی را ایجاد کند. برخی از ویروس‌ها ممکن است باعث ایجاد زگیل تناسلی شوند. برخی دیگر از این ویروس‌ها عامل بروز سرطان، به خصوص سرطان دهانه‌ی رحم می‌باشند.
هر ساله افراد زیادی به این بیماری دچار می‌شوند و ممکن است با ایجاد سلول‌های سرطانی در بدن، جان خود را از دست دهند. به همین دلیل درمان زگیل در اصفهان برای افراد از اهمیت بالایی برخوردار است تا بتوانند در مدت زمان کوتاهی این بیماری را ریشه کن کنند.

انتقال ویروس HPV

ویروس HPV از راه‌های متفاوتی منتقل می‌شود از جمله:
1.رابطه‌ی جنسی و تماس پوست با پوست و مخاط
2.مرکز اپیلاسیون
3.مراکز لیزر موی زائد
4.دیواره‌های استخر
5.لوازم شخصی آلوده مانند حوله، ژیلت و …
6.دستگاه‌های تتو

انواع روش های درمان زگیل تناسلی

زگیل تناسلی اگر به موقع درمان نشود، می تواند باعث عوارض و مشکلاتی برای شما و حتی شریک جنسیتان شود. این ویروس هرچقدر زودتر درمان شود، احتمال ریشه کن شدن آن بیشتر است. علاوه بر این، درمان سریع آن مانع از انتقال ویروس به شریک جنسی و گسترش آن می شود. بنابراین توصیه می شود هرگونه تغییر غیرطبیعی در ناحیه تناسلی را جدی بگیرید و سریعا به پزشک مراجعه کنید. چراکه تشخیص زودهنگام و شروع به موقع درمان، احتمال موفقیت و ریشه کنی ویروس را بالا می برد.

متاسفانه عدم درمان به موقع می تواند با ایجاد عفونت های شدیدتر، زخم، اسکار و تغییر رنگ پوست، درد در هنگام ارتباط جنسی و حتی ابتلا به سرطان دهانه رحم در خانم ها، سلامت جنسی و روانی شما و همسرتان را به خطر بیندازد. پس توصیه می شود زگیل تناسلی را ساده نگیرید و هرچه سریعتر نسبت به درمان آن اقدام کنید.

از جمله راه های درمان زگیل تناسلی می توان به موارد زیر اشاه کرد که در ادامه هریک از آن ها را بررسی می کنیم:

 • محلول موضعی پودوفیلین
 • کرایوتراپی ( منجمد کردن )
 • لیزر
 • جراحی زگیل تناسلی

محلول موضعی پودوفیلین

یکی از رایج ترین روش های درمان زگیل تناسلی، استفاده از محلول های ضدویروس موضعی همچون پودوفیلین است. پودوفیلین محلولی است که حاوی مواد شیمیایی به نام های پودوفیلوتوکسین و پودوفیلوتوکسین است. این مواد با مهار تکثیرعامل ایجاد زگیل ویروس پاپیلوم انسانی، باعث از بین رفتن زگیل های سطحی می شوند.  محلول پودوفیلین به صورت موضعی و مستقیماً روی زگیل ها زده می شود. این کار باعث خشک شدن زگیل ها شده و آن ها را از ریشه از بین می برد. البته استفاده از پودوفیلین ممکن است همراه با سوزش و خارش باشد اما این عوارض موقتی هستند. بهتر است این محلول طبق دستور پزشک و به مدت تجویز شده مصرف شود تا بتواند زگیل ها را به طور کامل از بین ببرد.

کرایوتراپی ( منجمد کردن )

یکی از روش های درمان زگیل تناسلی، استفاده از کرایوتراپی یا منجمد کردن است. در این روش از نیتروژن مایع برای انجماد و از بین بردن زگیل استفاده می شود. به این صورت که ناحیه آسیب دیده را بی حس کرده و سپس با اسپری کردن نیتروژن مایع مستقیما روی زگیل، آن را منجمد می کنند. در اثر انجماد، سلول های زگیل از بین رفته و زگیل به طور کامل نابود می شود. مزیت این روش نسبت به سایر روش ها این است که زگیل را از ریشه از بین برده و احتمال بازگشت آن را کاهش می دهد. البته پس از منجمد کردن، ممکن است برای چند روز درد و تاول در ناحیه وجود داشته باشد. اما این روش درمانی موثر، سریع و کم عارضه ای برای زگیل تناسلی محسوب می شود.

درمان زگیل تناسلی با لیزر

لیزردرمانی یکی دیگر از روش های درمان زگیل تناسلی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این روش از انرژی نور لیزر برای تخریب سلول های آلوده به ویروس زگیل استفاده می شود.  به این ترتیب که پرتو لیزر با طول موج مشخصی روی زگیل تابانده می شود و باعث گرم شدن و انهدام سلول های زگیل می گردد. مزیت لیزردرمانی این است که تخریب بافت انتخابی بوده و فقط سلول های آلوده را هدف قرار می دهد. همچنین دوره درمان کوتاه و بدون درد است. البته پس از لیزردرمانی ممکن است برای چند روز قرمزی و تاول در محل باقی بماند. اما این روش، انتخاب مناسبی برای درمان سریع و موثر زگیل تناسلی به شمار می رود.

جراحی زگیل تناسلی

جراحی یکی از راه های درمان زگیل تناسلی است که معمولاً در موارد شدید یا در مواقعی که سایر درمان ها موثر نبودند، انجام می شود.در این روش، زگیل های موجود به طور کامل با جراحی برداشته می شوند. برای انجام این روش، پس از بی حسی موضعی، پزشک با استفاده از ابزارهای جراحی اقدام به برش دادن و جدا کردن زگیل ها از بافت های اطراف می نماید. این کار باعث می شود تا زگیل ها به طور کامل و از ریشه برداشته شوند. هرچند پس از عمل ممکن است برای چند روز درد وجود داشته باشد اما مزیت جراحی این است که احتمال بازگشت مجدد زگیل را به شدت کاهش می دهد. بنابراین یک گزینه درمانی مناسب برای زگیل های شدید و مقاوم به درمان به شمار می رود.

مزایا و معایب هر روش درمانی

هر کدام از روش های درمان زگیل تناسلی مزایا و معایبی دارند که هنگام انتخاب، باید آنها را در نظر گرفت. داروهای موضعی مثل پودوفیلین درمانی آسان و بدون دردی هستند اما اثربخشی کمتری دارند و احتمال بازگشت زگیل وجود دارد. داروهای خوراکی هرچند موثرترند اما ممکن است عوارض جانبی داشته باشند. از طرفی روش هایی مثل لیزر و منجمد کردن سریعتر عمل می کنند اما نیاز به تجهیزات خاصی دارند و ممکن است کمی دردناک باشند. جراحی نیز هرچند بهتر از سایر روش ها  زگیل را ریشه کن می کند ولی پرهزینه تر و پردردتر است.

انتخاب روش درمانی بستگی به وضعیت و شرایط جسمانی و نوع زگیل دارد و باید تحت نظر متخصص زگیل تناسلی صورت گیرد تا مؤثرترین روش انتخاب شود.

عوارض احتمالی درمان های مختلف

هر روش درمانی ممکن است با عوارض جانبی همراه باشد. داروهای موضعی ضد ویروس می توانند باعث حساسیت، خارش، قرمزی یا تحریک پوست شوند. داروهای خوراکی نیز ممکن است با عوارضی مثل تهوع، استفراغ، درد شکم یا تداخل با سایر داروها همراه باشند. در روش هایی مثل لیزر یا منجمد کردن، احتمال سوختگی یا جوش زدن پوست و درد پس از عمل وجود دارد. در جراحی نیز ممکن است درد، خونریزی، عفونت یا اسکار برجای بماند.همچنین اگر درمان به طور کامل انجام نشود، خطر بازگشت مجدد زگیل و انتقال آن به دیگران وجود دارد.

 بنابراین توصیه می کنیم قبل از انتخاب هر روشی، حتما با پزشک مشورت کنید تا ازعوارض احتمالی هر روش درمانی آگاه شوید.

نکاتی درباره پیشگیری از انتقال زگیل تناسلی

برای پیشگیری از انتقال زگیل تناسلی، رعایت نکات زیر توصیه می شود:

 • از رابطه جنسی در دوران درمان زگیل خودداری کنید.
 • همیشه از کاندوم استفاده کنید تا از انتقال ویروس جلوگیری شود.
 • در صورت ابتلاء هر دو همسر، تا پایان دوره درمان از رابطه جنسی پرهیز کنید.
 • از تماس مستقیم زخم های زگیلی با پوست سالم خودداری کنید.
 • سطوح و وسایل شخصی مانند حوله را مشترک استفاده نکنید.
 • دست ها را مرتب بشویید، ویژه پس از تماس با زخم ها.
 • واکسن HPV را تزریق کنید تا از ابتلا به انواع ویروس جلوگیری شود.

با رعایت این نکات می توانید تا حد زیادی از انتقال زگیل تناسلی به دیگران جلوگیری کنید.

توصیه هایی برای بهبود علائم و درمان سریع تر

همانطور که پیش تر گفتیم زگیل تناسلی یک عفونت پوستی شایع است که با درمان صحیح و به موقع قابل کنترل است. اگرچه در ابتدا این عارضه ممکن است باعث نگرانی شود، اما با رعایت نکات بهداشتی و پیگیری درمان، می توانید آن را به طور کامل درمان کنید. در این راستا مهم است که تغییرات پوستی مشکوک را جدی بگیرید و بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. همچنین لازم است درمان تجویز شده را طبق دستور انجام دهید و مراقب بهداشت فردی خود باشید.

با کمی صبر و پیگیری، زگیل تناسلی به طور کامل درمان خواهد شد و دیگر نگرانی برای سلامتی وجود نخواهد داشت. پس ناامید نشوید و به پزشک خود اعتماد کنید تا بتوانید هرچه سریعتر این مشکل پوستی را رفع نمایید.

به طور کلی برای بهبود علائم و درمان سریع تر زگیل تناسلی، رعایت موارد زیر توصیه می شود:

 • هرگونه تغییرات پوستی مشکوک را جدی بگیرید و سریعاً به پزشک مراجعه کنید.
 • دستورات درمانی پزشک را به طور کامل رعایت کنید و دوره درمان را تا انتها ادامه دهید.
 • از خاروندن و تماس با زخم ها خودداری کنید تا از گسترش عفونت جلوگیری شود.
 • مواظب بهداشت فردی باشید و لباس ها و حوله های شخصی را مشترک استفاده نکنید.
 • استراحت کافی داشته باشید و از رژیم غذایی مناسب و مصرف ویتامین ها که موجب تقویت سیستم ایمنی می شود، استفاده کنید.
 • از استرس بپرهیزید و آرامش داشته باشید تا بهبودی سریعتر حاصل شود.

تشخیص زگیل تناسلی

زگیل تناسلی در زنان در بیرون، میان و داخل اندام تناسلی ظاهر شود و در برخی شرایط در اطراف مقعد و داخل آن دیده شده است.
در آقایان، زگیل تناسلی در بالا یا تنه‌ی آلت تناسلی، مقعد و بیضه‌ها ایجاد می‌شود.
راه های تشخیص زگیل تناسلی متنوع هستند. پزشک متخصص می‌تواند با معاینه‌ی بدنی زگیل تناسلی را تشخیص دهد. این معاینه ممکن است شامل معاینه‌ی درون واژن و مقعد باشد.
در برخی موارد زگیل‌ها به قدری ریز هستند که با چشم غیر مسلح دیده نمی‌شوند. در این شرایط پزشک با ابزار کولپوسکوپ معاینه را انجام می‌دهد. علاوه بر آن، آزمایش پاپ اسمیر ( معاینه‌ی گردنه‌ی رحم و درون واژن ) برای تشخیص زگیل نیز انجام می‌شود.
برای تشخیص تعیین نوع زگیل تناسلی نمونه برداری و برای اطمینان آزمایش DNA انجام می‌شود.
برای درمان زگیل در اصفهان می‌توانید به دکتر علیرضا عابدی پزشک متخصص زگیل تناسلی و اورولوژی مراجعه کنید.

جلوگیری از ابتلا به زگیل تناسلی

با توجه به گفته‌‌ی دکتر علیرضا عابدی متخصص درمان زگیل تناسلی در اصفهان از هر هزار نفر حدود 117 نفر زن در دنیا به ویروس HPV مبتلا هستند. بنابراین باید روش‌های پیشگیری از این بیماری را بدانیم تا بتوانیم سلامت خود را حفظ کنیم.
1.ایمن‌ترین راه پیشگیری، انجام آزمایشات مربوطه، قبل از برقراری رابطه‌‌ی جنسی است. ممکن است فرد مبتلا به ویروس HPV فاقد زگیل‌های تناسلی باشد.
2.استفاده از کاندوم‌های زنانه و مردانه می‌تواند خطر انتقال این بیماری را کاهش دهد؛ اما صددرصد نیست. (در صورتی می‌توان کاندوم را یک راه پیشگیری دانست که در اطراف ناحیه تناسلی زگیل تناسلی وجود نداشته باشد).
3.دریافت واکسن گارداسیل در جلوگیری از ابتلا به انواع ویروس که باعث بروز سرطان و زگیل تناسلی می‌شود، بسیار موثر است. معمولا این واکسن برای افرادی که فعالیت جنسی نداشته‌اند تاثیر بهتری دارد که باید با مشورت پزشک مربوطه تزریق شود.

درمان زگیل تناسلی در اصفهان

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد، درمان زگیل در اصفهان به پزشک متخصص و نوع ویروس وابسته است. درمان زگیل در اصفهان با روش‌هایی متفاوتی انجام می‌شوند. انتخاب هر روش توسط صلاحدید پزشک و میزان وخامت بیماری تعیین می‌گردد.
در شرایطی که ویروس ضعیف باشد معمولا از درمان دارویی استفاده می‌شود که شامل:
1.پودوفیلین
2.آلدارا و زایکلارا
3.اسید تری کلرواستیک
4.پودوفیلوکس

توجه: تمامی داروهای نام برده با تجویز پزشک استفاده شوند.

در برخی شرایط حاد پزشک از روش‌های درمانی دیگری استفاده می‌کند. برخی از این روش‌ها شامل:
1.سرمادرمانی: در روش سرمادرمانی یا کرایوتراپی از نیتروژن مایع استفاده می‌شود. نیتروژن مایع باعث یخ زدن و فریز شدن سلول‌های غیر طبیعی می‌شود. ویروس HPV به سرما حساس است ودر دمای 196 درجه سانتی‌گراد فعالیت ویروس را متوقف می‌کند.
2.سوزاندن: در عمل سوزاندن یا الکتروکوتر از جریان الکتریکی استفاده می‌شود. این جریان الکتریکی باعث سوزاندن سلول‌های آلوده به ویروس می‌شود.
3.لیزر درمانی: درمان زگیل در اصفهان با استفاده از لیزر ، از طریق تاباندن اشعه‌ی لیزر انجام می‌شود. این روش به دلیل عدم درد، عدم خونریزی و نداشتن دوره‌ی نقاهت، مورد استقبال قرار گرفته است.
4.تزریق اینترفرون: تزریق اینترفرون به دلیل هزینه‌ی بسیار بالا و عوارض آن، به ندرت انجام می‌شود.
توجه داشته باشید که روش‌های ذکر شده تنها برای از بین بردن علائم ویروس است. برای از بین بردن همیشگی ویروس درمانی وجود ندارد و در طول عمر در بدن فرد باقی می‌ماند.
برای انجام لیزر زگیل تناسلی اصفهان می‌توانید به مطب دکتر علیرضا عابدی متخصص اورولوژی و درمان زگیل در اصفهان، خیابان شمس آبادی مراجعه کنید.

عوارض عدم درمان به موقع زگیل تناسلی

عدم درمان به موقع زگیل تناسلی می تواند عوارض جدی و خطرناکی به همراه داشته باشد. این ویروس سرسخت می تواند در بدن پنهان شده و با گذشت زمان علائم و زخم هایش وخیم تر شود. عفونت های شدید مزمن، تغییرات پوستی زشت و دردناک، جوش و زخم های عمیق، اسکار و تغییر رنگ پوست از جمله عوارض ترسناک عدم درمان به موقع زگیل تناسلی است.

این عارضه اگر درمان نشود در خانم ها می تواند منجر به التهابات و عفونت دستگاه تناسلی شده و خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم را افزایش دهد. همچنین احتمال ناباروری و مشکلات بارداری در آینده را بالا می برد.

پس برای حفظ سلامتی، توصیه می شود هرگونه تغییرات پوستی مشکوک را جدی گرفته و سریعا تحت درمان قرار گیرید تا از عواقب وخیم آن در امان بمانید.

نتیجه گیری

در مجموع می توان گفت که زگیل تناسلی یک عفونت پوستی شایع ناشی از ویروس HPV است که از طریق تماس جنسی منتقل می شود و علائم آن شامل زخم های پوستی در ناحیه تناسلی است.  روش های درمانی متعددی همچون داروهای ضد ویروس موضعی و خوراکی، لیزردرمانی، منجمد کردن و جراحی برای زگیل وجود دارد که هر کدام مزایا و معایبی دارند.

مهم است که در صورت مشاهده هر گونه تغییرات پوستی مشکوک، سریعاً به پزشک مراجعه کنید تا با تجویز درمان مناسب، زگیل به طور کامل درمان گردد. توجه به بهداشت فردی و پیگیری درمان نیز بسیار حائز اهمیت است.

سوالات متداول درمان زگیل در اصفهان

زگیل تناسلی در زنان چه عوارضی دارد؟

زگیل تناسلی در زنان باعث ایجاد سرطان دهانه‌ی رحم، سرطان بافت پوششی دهان و انتقال از مادر به جنین می‌شود.

از کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم؟

اگر زائده‌های ریزی در اندام تناسلی و نواحی آن مشاهده شد به پزشک مراجعه کنید.

بهترین دکتر برای درمان زگیل تناسلی زنان در اصفهان کیست؟

برای درمان زگیل در اصفهان باید به تخصص، میزان مهارت و تجربه‌ی پزشک مربوطه دقت داشته باشید.

2 دیدگاه دربارهٔ «درمان زگیل در اصفهان با موثر ترین روش | برداشتن زگیل در اصفهان»

 1. بازتاب: بهترین راه‌ های تشخیص زگیل تناسلی + عکس | از کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم

 2. بازتاب: درمان زگیل تناسلی با لیزر با درد کم و بدون خونریزی - لیزر زگیل تناسلی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Buttonتماس با مطب