شاید بارها کلمه‌ی آنژیوکترام را شنیده‌اید اما اطلاعات دقیقی از آن را ندانید؛ ما در این مقاله خواهیم گفت که آنژیوکترام چیست و چگونه درمان می‌شود.
آنژیوکترام نوعی بیماری پوستی می‌باشد که باعث بروز لکه‌های معمولا قرمز رنگ و ریز می‌شود. این لکه‌ها در هر نقطه از بدن ظاهر می‌شوند و سطحی زیر و برجسته دارند. این ضایعات پوستی هنگامی به وجود می‌آیند که مویرگ‌های خونی نزدیک به سطح پوست متورم می‌شوند.
بسیاری از افراد این ضایعات را با زگیل تناسلی و تبخال اشتباه می‌گیرند. پزشک با ویزیت ضایعات می‌تواند به شما بگوید که چه نوع بیماری است. افرادی که به زگیل تناسلی مبتلا هستند باید سریعا درمان را شروع کنند. درمان زگیل تناسلی در اصفهان توسط پزشکان مجرب و ماهر انجام می‌شود.
آنژیوکترام معمولا به صورت خوشه‌ای در قسمت‌های زیر بدن مانند آلت تناسلی مردان، واژن، ولو و کیسه بیضه ایجاد می‌شود.
در این بیماری پوستی هیچگونه خارش و دردی حس نمی‌شود اما برخی افراد نسبت به آن احساس ناخوشایند دارند. برای درمان آن راه حل‌های زیادی وجود دارد. روش‌های درمان این بیماری همانند درمان زگیل تناسلی است. لیزر زگیل تناسلی در اصفهان علاوه بر درمان زگیل، در از بین رفتن آنژیوکترام نیز موثر است.

درمان خانگی آنژیوکراتوم

برای درمان این بیماری ممکن است برخی روش‌های خانگی وجود داشته باشد که تاثیر مثبت در روند بهبودی دارند.
روغن نارگیل: مدت بسیار طولانی است که از روغن نارگیل برای درمان انواع بیماری‌های پوستی استفاده می‌شود. این روغن دارای خاصیت آنتی باکتری و ضدالتهابی است. برای بهبود این ضایعات باید روزی دو الی سه بار چند قطره را بر روی محل مورد نظر ماساژ دهید.
سیر: همانطور که همه‌ی ما می‌دانیم سیر با خاصیت ضدمیکروب خود معروف است. این خاصیت باعث شده است برای بسیاری از بیماری‌ها موثر واقع شود. سیر باعث کاهش التهاب و میکروب‌ها شده و به مرور لکه‌های ریز، کمرنگ و در نهایت محو می‌شوند.
موارد ذکر شده علاوه بر آنژیوکراتوم، جزء درمان خانگی زگیل تناسلی نیز محسوب می‌شوند. با استفاده از آنها می‌توانید پوست خود را از هرگونه ویروس و ضایعات محفوظ بدارید.

دارو برای آنژیوکراتوم

علاوه بر درمان خانگی، درمان‌های دیگری برای ضایعات تیره رنگ وجود دارد. در ابتدا شما باید بدانید که آنژیوکترام چیست و راه‌های درمان آن چگونه است. سپس یکی از روش‌های مناسب را با مشورت پزشک انتخاب کنید. داروهای بسیاری برای بهبود این بیماری وجود دارد. یکی از آنها نورونتین یا کاربامازپین است که در ازبین رفتن درد دست و پا نیز موثر است.

درمان آنژیوکراتوم با طب سنتی

اهمیت دانستن اینکه آنژیوکترام چیست بسیار بالا است. زیرا شما با شناخت بیماری به راحتی می‌توانید برای درمان تصمیم بگیرید. با روی کار آمدن طب سنتی برخی از روش‌های شیمیایی توسط پزشکان کنار گذاشته شده‌اند. پزشکان معمولا بیماران را به انجام روش‌های کم خطر و طبیعی ترغیب می‌کنند.
در طب سنتی با استفاده از سوزن‌های بسیار ریز و ظریف، اعصاب محل مورد نظر را هدف قرار می‌دهند. سپس با افزایش جریان خون و بازگشت سایز مویرگ‌ها به حالت طبیعی خود، در مدت کوتاهی آن را بهبود می‌بخشد.
درمان آنژیوکراتوم و درمان زگیل در اصفهان توسط طب سنتی، از روش‌های تاثیر گذار در این استان بوده است.

آنژیوکراتوم در زنان

این بیماری دارای انواع مختلفی می‌باشد که به صورت موارد زیر است:
انفرادی: آنژیوکراتوم انفرادی معمولا به صورت تکی بر روی پا و بازو ظاهر می‌شود و بدون خطر است.
فوردایس: این مدل از بیماری معمولا در خانم‌ها در ناحیه واژن و درون آن ایجاد می‌شود که بی خطر هستند. اگر خارانده شوند امکان خونریزی وجود دارد.
دورنویس: نوع نادر از بیماری است که امکان دارد از بدو تولد ایجاد شود. دورنویس به صورت خوشه‌ای بر روی پوست ظاهر می‌شود که به مرور تغییر شکل می‌دهد.
کورپوریس: این نوع از اختلال بسیار نادر است که بر اثر اختلال ژنتیکی ایجاد می‌شود. نوع کورپوریس معمولا در پایین تنه افراد مشاهده شده است.
درمان آنژیوکراتوم و درمان زگیل تناسلی زنان در اصفهان توسط دکتر علیرضا عابدی متخصص ارولوژی انجام می‌شود.

سوالات متداول تفاوت آنژیوکراتوم با زگیل تناسلی

آیا آنژیوکراتوم خطرناک است؟
اگر فاقد درد و احساس خارش باشد خطری ندارد.

پماد برای آنژیوکراتوم چیست؟
پماد و داروهای مربوط به این بیماری بهتر است توسط پزشک تجویز شود.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

Call Now Buttonتماس با مطب